استارتاپبازی

کژوال کمپ کافه بازار برگزیدگانش را معرفی کرد

تیم‌های شهرستانی برگزیدگان اصلی این رویداد بودند

رویداد سه ماهه کژوال کمپ کافه بازار با معرفی تیمهای استارتاپ برگزیده از سه استان، قزوین، گیلان و یزد به کار خود پایان داد.

این سه تیم از بین ۲۱ تیم بازیساز مرحله نهایی انتخاب شدند و جوایز ده، پانزده و بیست و پنج میلیونی خود را از کافه بازار به عنوان برگزارکننده رویداد دریافت کردند.

تیم مهرهچین از استان گیلان، تیم شکمو از استان قزوین و تیم بازاران از استان یزد به ترتیب حائز مقامهای اول تا سوم این رویداد شدند.

رویداد کژوال کمپ با هدف ارتقاء سطح بازیسازی و استارتاپ های این حوزه از تاریخ 20 شهریور شروع به کار کرد.

در این رویداد سه ماهه 228 تیم ثبت نام کردند که بعد از بررسی اولیه این 228 تیم، تنها 90 نسخه قابل بازی اولیه داشتند. بعد از غربال اولیه، 39 تیم به مرحله اصلی رویداد رسیدند، که از این 39 تیم تنها 21 تیم مجوز ورود به مرحله نهایی را پیدا کردند.

این بیست و یک استارتاپ در مدت ده هفته از راهنمایی یازده مدیر استودیوی بازیسازی بهره بردند. آماری که در انتهای این رویداد منتشر شد نشان میدهد 32 هزار نفر بازیهای این بیست و یک تیم را از کافه بازار دانلود کردند.

تولید بیست و یک بازی، خروجی کژوال کمپ کافه بازار

خروجی این رویداد سه ماهه، تولید بیست و یک بازی بود.

این بیست و یک بازی در مجموع 32 هزار کاربر ایرانی را به خود جذب کردند. آمارها خبر از نصب میانگین 45 نفر کاربر جدید برای هر بازی میدهد.

کژوال کمپ کافه بازار
بیست بازی حاضر در کژوال کمپ در طی این دوره بیش از سی هزار کاربر جذب کردند

هر بازی به طور متوسط 70 کاربر روزانه داشت.

نرخ بازگشت کاربر بعد از روز اول 17 درصد بود که نشان از کیفیت قابل قبول بازیها میدهد.

در رویداد سه ماهه کژوال کمپ کافه بازار، یازده مدیر استودیوی بازیسازی تیمهای کژوال کمپ را همراهی میکردند، اینطور به نظر میرسد ابتکار کافه بازار در کنار هم قرار دادن تیمهای کژوال کمپ با یازده مدیر استودیوی بازیسازی با هدف انتقال تجربه از طرف باسابقههای عرصه بازیسازی به بازیسازان جوان صورت گرفت.

مرتبط: «متولد ایران»؛ یک هفته با برنامه‌ها و بازی‌های ایرانی در کافه‌بازار

اسامی یازده مدیر استودیوی بازیساز سرشناس همراه با نام استودیو و بازی مطرحی که ساختهاند و در این رویداد کژوال کمپ کافه بازار شرکت داشتند  عبارتند از:

شهریار ازهان فر(مدیر استودیو نردبان اندیشه، آمیرزا)، حسین مزروعی (مدیر مجموعه آواگیمز)، علی نادعلیزاده (مدیر استودیو تاد، بازی فودکرفت)، امیرحسین ناطقی (مدیرعامل کوییزآف کینگز، بازی کوییزآفکینگز)، میلاد زرین دخت( مدیر استودیو گلیمگیمز، بازی سفرهچی)، محمد امینی( مدیر استودیو مدریک، بازی خروس جنگی)، امید صادقوند (مدیر استودیو پلاس ناین گیمز،بازی فندق)، حسین ابرار( مدیر استودیو ارکا گیمز، بازی دنده دو)، طاها رسولی( مربی مجموعه آواگیمز)، محمد زهتابی( مدیر استودیو پاییزان، بازی پسرخوانده) و شروین رحیمی راد مدیر تولید و توسعه بازی مجموعه کافه بازار

رویداد کژوال کمپ در ده بهمن خاتمه یافت ولی آنچه که آمار این رویداد نشان داد پراکندگی بالای تیمهای بازیساز در سراسر کشور است. علاوه بر این آنچه که در این رویداد آشکار شد این است که جامعه بازیسازی تشنه یادگیری است و با رویدادهای آموزش محور چون کژوال کمپ به خوبی درگیر میشود.

کژوال کمپ کافه بازار

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا