گوگل

هشدار سرعت گوگل مپ ، ویژگی کپی شده از ویز

گوگل چند سال پیش برای سرویس گوگل مپ، قابلیت هشدار سرعت غیر مجاز عرضه کرد قابلیتی که پیش از آن در اپلیکیشن ویز waze که آن هم متعلق به گوگل است، وجود داشت.

بر خلاف ویز  امکان هشدار سرعت غیر مجاز  یا هشدار نزدیک شدن به دوربین‌های ترافیکی در گوگل مپ  بسیار محدود بود و تنها مناطق به خصوصی از شهرهای کالیفرنیا و ریودوژانیروی برزیل را پوشش می‌داد.

این قابلیت حالا ظاهرا برای نقاط بیشتری از جهان در گوگل مپ  در دسترس قرار گرفته است.

امکانات جدید گوگل مپ

طبق گزارش‌های متعدد که از سوی کاربران آمریکایی در فضای مجازی منتشر شده، قابلیت کنترل سرعت به روی برنامه گوگل مپ، در نقاط مختلف زیادی قابل دسترس شده است.

این گزارش‌ها از شهرهایی مانند نیویورک، لس آنجلس و مینسوتا نیز اعلام شده است. البته احتمال می‌دهیم که پوشش این قابلیت در دیگر نقاط نیز امکان پذیر شده ولی هنوز گزارش خاصی از دسترسی به آن منتشر نشده باشد.

مرتبط: سرویس جدید ویز، تاکسی اینترنتی

از آنجاییکه هنوزهیچ آپدیتی برای گوگل مپ عرضه نشده، پیش‌بینی می‌شود که قابلیت هشدار سرعت گوگل مپ از راه سِرورهای شبکه به این برنامه اضافه شده باشد.

اگر احیانا شما از این قابلیت در گوگل مپ خود بهره برده‌اید، نظرات خود را درباره ویژگی هشدار سرعت گوگل مپ با ما به اشتراک بگذارید.

ظاهرا در این قابلیت، با گذر از سرعت بیش از حد خودرو، تنها به راننده هشدار داده می‌شود و راننده خود مختار است که برای کم کردن سرعت خودرو اقدام کند. گوگل قبلا در نسخه به روز رسانی قبلی این برنامه، قابلیت تشخیص دوربین‌های کنترل سرعت مخفی در مسیرها را اضافه کرده است و با اضافه شدن این قابلیت جدید، عملا هرگز نباید پلیس شما را با عنوان تخلف از سرعت مجاز جریمه کند!

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا