خودرو الکتریکینمایشگاه 2020 CES

M-Byte؛ رویایی که واقعی شد

بایتون به وعده ساخت خودروی برقی خود عمل می‌کند

چینی‌ها سال گذشته برای رقابت با تسلا از خودرویی کاملا برقی رونمایی کردند. کمپانی بایتون در حال حاضر مهمترین استارت‌آپ چین در زمینه ساخت خودرو است. این کمپانی که سال گذشته قول داده بود تا پایان سال ۲۰۱۹ خودروی جدید خود را وارد بازار کند، ظاهرا هنوز به قول خود پایبند است.

بایتون گفته خودروی اول آنها M-Byte نام دارد و تا امروز بیشتر از ۱۰۰ دستگاه از آن را ساخته‌اند و این رویا در حال تبدیل شدن به واقعیت است. بایتون همچنین گفته تا ماه می امسال ۳۰۰ هزار دستگاه از M-Byte تولید خواهد کرد. این شرکت چینی اولین فروشگاه خود را در شانگ‌های و در ماه می افتتاح می‌کند.

بایتون

بایتون

این خودرو قرار است با دو آپشن روانه بازار شود، نوع کامل یا Premium آن قرار است باتری بزرگتری داشته باشد و با هر بار شارژ ۵۱۴ کیلومتر را طی کند. علاوه بر قدرت بالا سرعت شارژ این باتری هم بی‌نظیر است. به گفته بایتون باتری این خودرو در ۳۰ دقیقه از صفر به ۸۰ درصد ظرفیت می‌رسد.

قیمت خودروی M-Byte با آپشن استاندارد از ۴۵ هزار دلار شروع می‌شود و هر قدر که خدمات بهتر بخواهید باید پول بیشتری پرداخت کنید. البته در مدل آپشن استاندارد هم این خودرو به آمادگی استفاده از اینترنت 5G و قابلیت خودران را دارد.

نکته رویایی در مورد خودروی M-Byte داشتن یک صفحه نمایش ۴۸ اینچی است که سرتاسر داشبورد را پوشش می‌دهد. این صفحه نمایش بزرگ به اندازه چیدن ۱۰ تبلت کنار یکدیگر است. بایتون هم از هر قسمت این صفحه نمایش استفاده خاصی کرده است.

بایتون

جالب است که بایتون به این صفحه نمایش بزرگ هم در خودروی M-Byte راضی نشده و یک صفحه نمایش ۸ اینچی هم بین راننده و شاگرد قرار داده است.

حتی این هم برای بایتون کافی نیست! این کمپانی دو مانیتور هم در پشت صندلی‌های جلو قرار داده تا سرنشینان عقب هم یک مانیتور برای خودشان داشته باشند.

بایتون

از طريق
wheels

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا