استارتاپ

بنیانگذار جی دی دات کام به تجاوز متهم نمی‌شود

مقامات ایالت مینه‌سوتا اعلام کرده‌اند شواهد محکمی مبنی بر تجاوز پیدا نکرده‌اند

چهارماه پس از دستگیری مدیرعامل شرکت جی دی دات کام ( JD.com) به اتهام تجاوز و سپس آزادی وی حالا پلیس می‌گوید او را به تجاوز متهم نخواهد کرد.
مقامات محلی اعلام کرده‌اند که قادر به اثبات اتهامات مربوط به آقای لو بنیانگذار این شرکت نیستند. به گفته وی پیچیدگی موضوع در جریان این رویداد بررسی و تعیین اینکه دقیقا یک تجاوز رخ داده را مشکل می‌کند.
هنوز دقیقا مشخص نیست ماجرا چه بوده اما وکیل یک دختر چینی در حال تحصیل در دانشگاه مینه‌سوتا که علیه آقای لو به اتهام تجاوز شکایت کرده به وال‌استریت ژورنال گفته که داستان را بازگو خواهند کرد.
بر اساس یک فایل صوتی که وال‌استریت ژورنال آن را شنیده دانشجوی چینی به پلیس گفته او شام را با آقای لو خورده و بعد مدیر jd.com به وی تجاوز کرده است.
پلیس بعد از این موضوع آقای لو را دستگیر کرد اما یک روز بعد بدون ایراد اتهامی وی را آزاد کرد.
اقای لیو که به نام ریچارد لیو هم شناخته می‌شود بنیانگذار و مدیر ارشد این استارتاپ جی دی دات کام از رقبای اصلی علی بابا در چین است.
او برای گرفتن مدرک مدیریت از دانشگاه میناپلیس در پاییز امسال در مینه‌سوتا به سر می‌برد.
در شب حادثه آن دو به همراه تعدادی از دوستانشان به یک رستوران ژاپنی رفته بودند اما بعدا با شکایت دختر دانشجوی چینی مدیر JD.com دستگیر شد.
او پس از آزادی بلافاصله آمریکا را به سمت چین ترک کرد.

JD.com در سیلیکون ولی

حدود سه سال قبل شرکت JD.com که  دومین شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی در چین بعد از علی بابا است اعلام کرد قدم به سیلیکون ولی گذاشته و نخستین مرکز تحقیق و توسعه خود را در در آنجا تاسیس کرده است.

این شرکت اعلام کرد که تمرکز اصلی در این دفتر روی رایانش ابری، ا‍پلیکیشن‌های موبایل و زیرساخت‌های Big-Data خواهد بود.

علی‌بابا نیز همان زمان  اعلام کرد دومین دیتاسنتر خود را در سیلیکون ولی راه‌اندازی کرده است.

منبع
تک کرانچ
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن