آمازون

۱۰ هزار نفر از کارکنان آمازون روی الکسا کار می‌کنند

تعداد کارکنان آمازون در جهان به ۶۰۰ هزارنفر رسید

آمازون می‌گوید بیش از ۱۰ هزار نفر از کارکنانش روی الکسا ( دستیار صوتی ) و دستگاه‌های اکو ( بلندگوی هوشمند و … )  این شرکت کار می‌کنند. تعداد کارکنان این بخش نسبت به سال قبل دو برابر شده است.
دیوید لیمپ یکی از مدیران این شرکت در جریان کنفرانس تکنولوژی وال استریت ژورنال این خبر را اعلام کرد او که معاون بخش دستگاه‌های آمازون است میگوید طی سال‌های آینده الکسا دایره خدماتش را به حوزه‌های مختلف دفتری، خودرو و اتاق‌های هتل گسترش خواهد داد.
آمازون هفته گذشته اعلام کرد که دو مقر جدید خود را با ظرفیت ۵۰هزار نفر در شهر نیویورک و ویرجینیای شمالی افتتاح می‌کند.
دیوید لیمپ می‌گوید این دو منقطه به خاطر در دسترس بودن استعدادها ( نیروی انسانی نخبه)  انتخاب شده‌اند.
او می‌گوید : ما جایی را انتخاب کردیم که می‌توانستیم افراد بهتری را استخدام کنیم و در عین حال مردم هم علاقه دارند در آن منطقه زندگی کنند.
آمازون در سپتامبر ۲۰۱۷ گفته بود که ۵ هزارنفر را روی دستیار صوتی الکسا و بلندگوهای هوشمند اکو به کار گماشته است .تنها طی سال گذشته تعداد کارکنان آمازون با ۱۳ درصد رشد به بیش از ۶۰۰ هزار نفر طی یک سال اخیر رسیده است.
نیویورک تازه‌ترین میدان رقابت برای یافتن نخبگان بین شرکتهای آمازون و گوگل است جایی که هر دو شرکت حالا تمرکز زیادی برای حضور در آن انجام داده‌اند.
آمازون امسال دستگاه‌های اکو خود را از بلندگوهای هوشمند به لوازم خانگی مثل مایکرویو گسترش داد. این شرکت می‌گوید از سال ۲۰۱۴ تاکنون ۴۷ میلیون دستگاه در خانواده اکو تولید و فروخته شده‌اند. هم اکنون ۵۱ درصد بازار دستگاه‌های هوشمند در اختیار آمازون است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا