تکنولوژی

اعطای مزایای ویژه به رانندگان اوبر

دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر امروز اعلام کرد که این شرکت یک سری مزایا را برای رانندگان خود در نظر گرفته است. اوبر در حال حاضر به یک سری از رانندگان خود در کشورهای اروپایی مزایایی از جمله مرخصی خانوادگی با حقوق و مرخصی استعلاجی با حقوق اعطا می‌کند.

دارا خسروشاهی در صحبت‌ها اخیر خود گفت که کارمندان پاره‌ وقت و موقتی به مزایایی نیاز دارند که حتی زمانی که یک شغل بهتر پیدا می‌کنند همچنان از آنها بهره‌مند شوند. او گفت اوبر قصد دارد مزایایی را به این رانندگان اعطا کند که بتواند برخی از معضلات آنها را کاهش دهد.

مرتبط: شرایط جدید امتیازدهی به رانندگان اوبر اعلام شد

از آنجایی که رانندگان اوبر به صورت شخصی و غیررسمی در اوبر فعالیت می‌کنند، از بسیاری از مزایای کارمندان رسمی بی‌بهره هستند البته از طرفی مجبور به پرداخت مالیات و یک سری عوارض به موسسات کاریابی واسطه هم نیستند. برای مثال بسیاری از کارمندان شرکت ها آمریکایی مثل مایکروسافت، دراپ‌باکس، گوگل و غیره مزایای خود را از موسسات کاریابی واسطه‌ای که آنها را در این کمپانی‌ها استخدام کرده‌اند دریافت می‌کنند. البته این مزایا در مقایسه با کارمندانی که به‌صورت مستقیم توسط کمپانی استخدام شده‌اند خیلی کم ارزش‌تر هستند.

در کشورهای عضو احادیه اروپا که قوانین کار متفاوتی دارد، اوبر به رانندگانی که در هشت هفته گذشته حداقل 150 سفر داشته‌اند، یک سری مزایا اعطا می‌کند. از جمله این مزایا می‌توان به مرخصی خانوادگی با حقوق، پرداخت هزینه‌های درمانی و از کار افتادگی که توسط سیستم خدمات درمانی آن کشور آنها را تحت پوش قرار نمی‌دهد اشاره کرد.

شرکت اوبر هنوز زمان دقیقی را برای آغاز اعطای این مزایا به رانندگان خود اعلام نکرده است.

منبع: فورچون

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام من از شهرستان بوکان مشغول فعالیت هستم که فاقد دفتر پشتیانی میباشد در ضمن فرماندار این شهرستان مانع کارکردن ماکسیم درایور میباشد انتقال پول از کاربری بکارت بانکی مقدور نیست کسی هم جوابگونمیبا شد

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا