ال جینمایشگاه IFA 2019

ال جی با اسپیکرهای ایکس‌بوم در ایفا 2018

ال جی می‌گوید در نمایشگاه ایفا 2018 از سری محصولات جدید XBOOM خود رونمایی خواهد کرد

این محصولات که قبلا شامل اسپیکرهای کوچک و اسپیکرهای یکپارچه (All in one product) بودند، اکنون میزبان بلوتوث اسپیکر قابل حمل  XBOOM Go  و اسپیکرهای XBOOM AI ThinQ  هوشمند مجهز به هوش مصنوعی ThinQ  شده¬اند. اسم XBOOM به خاطر صدای قدرتمند تولید شده توسط این اسپیکرها است. اسپیکرهایی در سهم بازار 35 درصدی اسپیکرهای کوچک و اسپیکرهای یکپارچه جایگاه ویژه¬ای در اختیار بگیرند.

ال¬جی در بیانیه‌ خبری که منتشر کرده مینویسد: شرکت ال‌جی همکاری خود با شرکت صوتی Meridian را آغاز کرده است. فناوری¬ صوتی شرکت Meridian زیرساخت تمام محصولات XBOOM ال‌جی را تشکیل می¬دهند. همکاری استراتژیک ال¬جی با این شرکت صوتی انگلیسی تاثیر بسزایی روی توسعه و طراحی محصولات ال¬جی گذاشته است. شرکت Meridian به عنوان اولین عرضه کننده اسپیکرهای دیجیتالی فعال و اولین دیسک¬پلیر و البته توسعه  فناوری MQA، نقش بسیار مهمی در تکامل و اجرایی کردن فناوری¬های انقلابی حوزه صدا بازی کرده است.

به گفته ال جی اسپیکر XBOOM کوچک مدل CK99 و اسپیکر یکپارچه مدل OK99 بسیار محبوب بوده و قدرت خروجی مهیب آنها از 1800 وات شروع شده حتی تا 5000 وات هم می¬رسد که ایده¬ال برای مهمانی¬های بزرگ است. با وجود صفحه چرخان Pro DJ با داشتن قابلیت ترکیب صدا و تغییر دادن آن در کنار نورپردازی هیجان¬انگیز هرکسی به راحتی می¬تواند DJ شود. طرفداران کاری¬ئوکیه نیز می¬توانند با قابلیت Voice Canceller و Key Changer صدای خواننده را از روی تقریبا هر آهنگی بردارند و و با وجود دستگیره کشویی این محصول که آن را مثل یک چمدان مسافری قابل حمل می¬کند، «سیستم صوتی قابل حمل» را به معنای واقعی کلمه تجربه کنند.

مدل¬های جدید XBOOM Go  یعنی PK3/PK5/PK7 به طرفداران موسیقی امکانات متنوع¬تری برای لذت بردن از موسیقی ارائه    می¬دهد. مدل XBOOM Go نیز مانند بقیه مدل¬های این سری از صدای بسیار قدرتمند و ویژگی¬های مخصوص مهمانی بهره می¬برد و به گونه ای طراحی شده تا با کیفیت صدای بی¬رقیب و راحتی در استفاده نظر علاقمندان به موسیقی را جلب کند. با وجود فناوری صوتی پیشرفته Meridian این اسپیکر می¬تواند صدا را بدون افت کیفیت سه برابر کرده و صدای باس را به طرز خارق-العاده¬ای افزایش دهد و در مجموع  با وجود ظاهر جمع و جور صدای دقیقی پخش کند.

این مدل اولین اسپیکر بی¬سیمی است که از فناوری aptX™ HD شرکت Qualcomm برای پخش صدای بسیار با کییفیت 24bit/576kbps بهره می برد و به خاطر بلوتوث کیفیت صدا را کاهش نمی¬دهد. ال¬جی اولین شرکتی بود که از فناوری aptX™ HD در گوشی مدل G5 خود استفاده کرد و همچنان به عرضه این فناوری¬های صوتی پیشرفته در مدل G7 ThinQ نیز ادامه داده است. مدل XBOOM Go در کنار نورپردازی متنوع از دسته Grab-N-Goو X-grip برای حمل راحت¬تر و ایستایی بهتر بهره می¬برد. باتری با طول عمر بالا و مقاومت در برابر آب این مدل را به یک گزینه ایده¬آل برای فعالیت¬های خارج از خانه تبدیل می¬کند.

اسپیکر XBOOM مجهز به هوش مصنوعی ThinQ در دو مدل WK7 و WK9  عرضه شده و به خاطر وجود دستیار گوگل می توان با صدا به آنها دستوراتی داد. برعکس بقیه اسپیکر¬های مجهز به هوش مصنوعی کیفیت صدای این مدل یک چیز پیش و پا افتاده نیست. همکاری ال¬جی و شرکت صوتی معتبر Meridian باعث شده تا قابلیت¬های دو شرکت صوتی حرفه¬ای به اوج خود رسیده و صدایی با قدرت بالا و بدون افت کیفیت، باسی دقیق و صدایی شفاف مثل استودیو پخش شود. همکاری ال¬جی و گوگل و استفاده از دستیار صوتی این شرکت در مدل¬های WK7 و WK9  باعث شده تا این دو اسپیکر مثل کنترل مرکزی خانه عمل کرده و علاوه بر متصل شدن به وسایلی که با دستیار گوگل کار می¬کنند با وسایل تحت پلتفرم ThinQ ال‌جی نیز ارتباط برقرار کنند. مدل WK7 فعلا در بازارهای کلیدی عرضه شده است و به زودی مدل WK9   نیز که دارای یک صفحه¬نمایش برای رابط کاربری بهتر است به زودی وارد بازار خواهد شد.

آقای Seo Young-jae رئیس بخش همکاری¬های صوتی تصویری تجاری ال¬جی می¬گوید: ال¬جی با متنوع کردن سری XBOOM و اضافه کردن مدل¬های بی¬سیم و هوشمند، فرصت های جدیدی در زمینه سیستم¬های صوتی خانگی خلق کرده است. با وجود شرکت Meridian به عنوان همکاری متخصص در زمینه فناوری های صوتی، ما مطمئن هستیم که این اسپیکرها علاوه بر اروپا در بقیه نقاط دنیا نیز با استقبال خوبی روبرو خواهند شد.

منبع : روابط عمومی ال جی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا