تکنولوژی

نحوه دانلود و نصب اندروید نسخه «پی»

نسخه بتا «اندروید پی» از چند وقت پیش برای دانلود منتشر شده و بسیاری از اسمارت‌فون‌های اندرویدی می‌توانند این نسخه از سیستم‌عامل گوگل را دانلود و احرا کنند.

با این حال، در حال حاضر تنها گوشی‌های سری پیکسل گوگل و اسمارت‌فون «اسنشال فون» می‌توانند از نسخه کامل اندروید پی بهره‌مند شوند و حتی این نسخه کامل هم فاقد یک سری از ویژگی‌های نهایی اندروید پی است. گوگل اعلام کرده دیگر اسمارت‌فون‌های اندرویدی هم تا اواخر پاییز قادر به دانلود آپدیت اندروید پی خواهند بود.

نحوه دانلود اندروید 9 پی

  1. ابتدا بایستی شما صاحب یکی از گوشی‌های منتخب گوگل باشید تا بتوانید اندروید 9 را دانلود کنید. این گوشی‌ها شامل گوگل پیکسل، پیکسل ایکس‌ال، پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس‌ال می‌شوند. ضمنا گوشی «اسنشال فون» هم از چند روز پیش به این لیست اضافه شده است.

  2. اندروید پی مستقیما به اسمارت‌فون شما ارسال می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید دستگاه شما قابلیت دانلود این نسخه را دارد بایستی به آدرس تنظیمات> سیستم > آپدیت سیستم بروید و ببینید این نسخه از اندروید برای دانلود آماده است یا خیر. ضمنا ممکن است حتی یک نوتیفیکیشن برای گوشی شما ارسال شود و شما را از دریافت این نسخه از اندروید باخبر کند.

  3. پس رفتن به آدرس بالا، ابتدا فایل را دانلود و سپس نصب کنید. البته لازم به ذکر است اگر باتری دستگاه شما کم باشد قادر به نصب سیستم‌عامل جدید نخواهید بود و باید درصد باقی مانده شارژ گوشی شما بالا باشد و یا اینکه گوشی را به شارژر متصل کنید.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.