تکنولوژی

مدل کسب درآمد واتس‌اپ بالاخره مشخص شد

روز گذشته واتس‌اپ از اولین ابزار کسب درآمد خود رونمایی کرد که این ابزار اولین و تنها روشی است که واتس‌اپ مستقیما از طریق آن کسب درآمد می‌کند. رابط کاربردی برنامه نویسی «واتس‌اپ بیزینس» که روز گذشته معرفی شد به کسب و کارهای مختلف این امکان را می‌دهد به پیام‌های مشتریان خود طی 24 ساعت گذشته پاسخ دهند. البته واتس‌اپ در صورتی که این کسب و کارها در بازه زمانی 24 ساعته به پیام‌های مشتریان خود پاسخ ندهند انها را جریمه خواهد کرد.

این دسته از کسب و کارها که می‌خواهند از این ابزار استفاده کنند تنها قادر به ارسال پیام برای افرادی خواهند بود که ابتدا برای آنها پیامی ارسال کرده باشند. البته این ابزار به کسب و کارها این امکان را داده که تایید ارسال محصول، یادآوری تاریخ ملاقات و حتی بلیط رخدادها را به‌راحتی برای مشتریان ارسال کنند. مشتریان هم می‌توانند از طریق دیگر اپلیکیشن‌ها مانند «Zendesk» یا «Twilio» به پیام‌های ارسال شده در بخش خدمات مشتریان پاسخ دهند.

واتس‌اپ پس از به‌خدمت گرفته شدن توسط فیسبوک در سال 2014 تا به‌امروز به‌هیچ وجه به‌طور مستقیم از این برنامه کسب درآمد نکرده بود. حال اگر فیسبوک بتواند این ابزار پاسخ دهی را جایگزین مراکز تلفنی خدمات مشتریان کند، مطمئنا کاربران استفاده از این سرویس را به تماس گرفتن با مراکز خدمات مشتریان ترجیح خواهند داد.

ضمنا جریمه کسب و کارهای در صورتی که طی 24 ساعت به پیام‌های مشتریان پاسخ ندهند، روش هوشمندانه‌ای است که واتس‌اپ برای کسب درآمد خود و همچنین بالا بردن سرعت پاسخگویی از طریق این ابزار در نظر گرفته است. اگر کاربران از طریق این ابزار سریعا پاسخ دریافت کنند، مطمئنا این ابزار واتس‌اپ را به دیگر برنامه‌ها و کانال‌های ارتباطی ترجیح خواهند داد. زمانی هم که کاربران و کسب و کارها به اندازه کافی جذب این سرویس شدند، واتس‌اپ می‌توانند برای استفاده از این سرویس از کسب و کارها هزینه اشتراک دریافت کند و درآمد خود را از طریق اپلیکیشن واتس‌اپ افزایش دهد. ضمنا جریمه پاسخ ندادن به پیام‌ها در مدت زمان معلوم باعث ترقیب کسب و کارها به پاسخگویی در کمترین زمان ممکن می‌شود.

ضمنا واتس‌اپ اعلام کرده تمامی پیام‌های رد و بدل شده بین کسب و کارها و مشتریان کاملا کدگذاری شده خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا