تکنولوژی

رشد ۲۳ درصدی بخش کلاد مایکروسافت

شرکت مایکروسافت روز پنج‌شنبه در حالی گزارش مالی خود در سه ماهه چهارم سال مالی 2018 را اعلام کرد که طبق آمار توانسته عملکردی فراتر از پیش‌بینی‌های تحلیلگران داشته باشد.

شرکت مایکروسافت در جلسه روز پنج‌شنبه اعلام کرد درآمد 1.14 دلاری به ازای هر سهم این شرکت را ثبت کرده که رقمی برابر با 30.1 میلیارد دلار محسوب می‌شود. تحلیلگران قبلا پیش‌بینی کرده بودند مایکروسافت در این دوره حداکثر 1.08 دلار به ازای هر سهم را کسب خواهد کرد که مبلغی برابر با 29.22 میلیارد دلار خواهد بود. درآمد مایکروسافت در همین دوره در سال گذشته 23.3 میلیارد دلار اعلام شده بود.

بخش «اینتلیجنت کلاد» مایکروسافت که ساتیا نادلا آن را یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین بخش‌های شرکت در آینده نزدیک می‌داند، در این دوره توانسته 9.6 میلیارد دلار درآمد برای شرکت کسب کند که در مقایسه با دوره مشابه در سال 2017 افزایش 23 درصدی داشته است. بخش مدیریت کسب و کار مایکروسافت هم که شامل نرم‌افزارهایی همچون آفیس می‌شود، در این دوره توانسته 9.7 میلیارد دلار درآمد برای این شرکت کسب کند که در مقایسه با همین دوره در سال گذشته مایکروسافت شاهد رشد 13 درصدی در این بخش بوده است. ضمنا بخش فروش محصولات مایکروسافت که شامل ویندوز، بازی‌ها و دیوایس‌های این شرکت می‌شود با رشد 17 درصدی نسبت به سال گذشته توانسته 10.8 میلیار دلار برای شرکت درآمد زایی داشته باشد که این بخش همچنان بزرگترین منبع درآمد کمپانی مایکروسافت به حساب می‌آید.

البته این آمار به‌زودی و در دوره‌های آینده تغییر خواهد کرد چراکه بازار کامپیوترهای شخصی رو به رکود است و از طرف دیگر سرویس کلود آمازون در حال افزایش فاصله خود با دیگر رقبا از جمله همین مایکروسافت و البته گوگل است. باید دید مایکروسافت همچنان این درآمد خوب خود را در ادامه سال 2018 و سال آینده حفظ کند یا خیر.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا