تکنولوژی

سرقت 26 دستگاه آیفون در 30 ثانیه

اگر روزی آیفون‌های شرکت اپل نوعی شگفتی تلقی می‌شدند؛ امروزه سرقت تعدادی زیادی از آنها از یک اپ‌استور شلوغ به شگفتی تبدیل شده است. 4 سارق با صورت‌های پوشیده چند روز پیش 26 دستگاه آیفون به ارزش 27 هزار دلار را در کمتر از چند ثانیه به سرقت بردند. این اپ‌استور داخل مرکز خرید «Fashion Fair» در شهر فرسنو ایالت کالیفرنیا قرار دارد.

به گزارش آی تی ایران ویدیوهای ضبط شده نشان می‌دهند که این سارقین بسیار سریع عمل کرده‌اند. 4 نفر به عنوان خریدار وارد اپل استور می‌شوند و پس از چند ثانیه هم هرتعداد آیفون را که می‌توانند برمی دارند و با سرعت از اپ استور خارج می‌شوند. پلیس شهر فرسنو اعلام کرده وسایلی که این اشخاص به سرقت برده‌اند شامل مدل‌های مختلف آیفون از جمله آیفون 6، آیفون 7، آیفون 8 و آیفون 10 می‌شوند. این گوشی‌ها به همراه دیگر وسایل سرقت رفته از جمله مک‌بوک‌ها، به تبلت‌های نمایشگر درون اپ‌استور متصل بودند که سارقان موفق‌ شده کابل‌ها را از آنها جدا کرده و به‌سرقت ببرند.

ضمنا یکی از افراد حاضر در اپ استور تلاش کرد راه خروجی اپ استور را مسدود کند که با ضربه یکی از سارقان نقش زمین شد. پلیس گفته در حال تحقیق برای شناسایی و یافتن 4 مرد و البته یک راننده با سن تقریبی 16 تا 18 سال است. پلیس احتمال داده این گروه مسئول سرقت‌های مشابه در این منطقه باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.