تکنولوژی

دسترسی کاربران اسپاتیفای به دستیار هوشمند Siri

دستیار هوشمند سیری، به مدت زیادی انحصارا در برنامه‌ها و سرویس‌های خود شرکت اپل مورد استفاده قرار می‌گرفت اما این شرکت اخیرا دسترسی به سیری را برای برنامه نویسان برنامه های متفرقه  نیز ممکن کرده است تا برنامه‌های ساخته شده توسط شرکت‌های دیگر نیز بتوانند از قابلیت‌های سیری بهره‌مند شوند. مثلا اگر کاربر سیستم عامل‌های آی‌او‌اس یا مک‌اوس هستید که از برنامه پخش موسیقی Spotify استفاده می‌کنید، در نسخه جدید قادر خواهید بود از طریق دستیار سیری، به موسیقی‌های برنامه اسپاتیفای دسترسی داشته باشید.

طبق گزارش  TechCruch ، در کنفرانس برنامه نویسان WWDC اپل به قابلیت جدید “Play Media” به عنوان بخشی از سرویس Siri Shortcuts اشاره شد. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا از طریق سیری به فایل‌های صوتی و تصویری برنامه‌های ساخته شده توسط شرکتی ثالت(غیر از اپل) دسترسی پیدا کنند.

با این وجود، تنها چالش پیش رو این است که ابتدا برنامه نویسان برنامه مورد نظر باید امکان دسترسی به این قابلیت را در سرویس‌های خود ممکن کنند( اجازه دسترسی سیری به مطالب برنامه) و ممکن است برخی از شرکت‌های سازننده برنامه‌ها، علاقه‌ای به این کار نداشته باشند. به علاوه بعید به نظر می‌رسد که این قابلیت در برنامه‌های متفرقه به خوبی استفاده با Apple Music عمل کند.

فعلا باید منتظر باشیم تا ببینیم کدام یک برنامه‌های شناخته شده در دنیای موسیقی، امکانات دسترسی به این قابلیت را مهیا خواهند کرد.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا