تکنولوژی

وان‌پلاس 6 ضد آب است؟

همانطور که در جریان هستید وان‌پلاس به تازگی از پرچمدار جدید خود رونمایی کرده است. وان‌پلاس 6 موبایلی با امکانات بسیار خوب است و از لحاظ سخت‌افزاری هم هیچ کم‌وکسری ندارد. اما آیا این موبایل ضد آب است؟ خود وان‌پلاس هیچ استانداردی را برای این موبایل معرفی نکرده است و این یعنی این موبایل ضد آب نیست. اما آیا واقعا هم هیچ کاری در این زمینه انجام نشده است؟

یکی از کاربران مشهور در یوتیوب تصمیم گرفته تا این موبایل را کالبدشکافی کند تا ببینیم برای مقابله با آب توسط وان‌پلاس کاری انجام شده یا خیر. پس از باز کردن این موبایل متوجه می‌شوید که موبایل به خوبی در برابر نفوذ احتمالی آب عایق شده است! دور همه پورت‌های این موبایل واشرهای ضد آب قرار دارد و حتی روی اسپیکر آن هم یک پوشش ضد آب قرار دارد. از نظر تئوری این موبایل ضد آب نیست که البته این موضوع عجیبی است زیرا به اندازه موبایل‌های دارای IP68 در این موبایل نکات ایمنی رعایت شده است.

مطالب مرتبط: 

تست مقاومت وان‌پلاس 6

مقایسه‌ OnePlus 6 و گلکسی S9

به نظر می‌رسد اگر این موبایل در آب بیافتد برای آن هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد اما چرا وان‌پلاس این موضوع را اعلام نکرده است؟ شاید وان‌پلاس قصد بزرگنمایی دارد و می‌خواهد بگوید ما به این استاندارد ضد آب نمی‌گوییم و اگر موبایل ضد آب تولید کنیم بهتر از اینها خواهد شد!

به هر ترتیب پس از باز کردن این موبایل متوجه می‌‌شوید که این موبایل خیلی هم به آب حساس نیست و می‌توانید تا حدودی به آن اعتماد کنید. در ادامه ویدئوی باز کردن این موبایل را از دست ندهید.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا