تکنولوژی

پیامک سفید؛ اطلاع‌رسانی به‌جای تبلیغ

امروز نشست خبری سرویس جدیدی به نام پیامک سفید برگزار شد. پیامک سفید یکی از سرویس‌های پیامکی شرکت ایده‌پردازان است که با هدف اطلاع رسانی به‌جای تبلیغ به بازار معرفی شده است.

وحید خسروی مدیرعامل ایده‌پردازان در این نشست گفت که برای بازار ایران اس‌ام‌اس جذاب است و برای خارجی‌ها ایمیل جذاب است به همین دلیل پیامک تبدیل شد به یک ضرورت در زندگی ما ایرانی‌ها که از این ابزار برای تبلیغات هم استفاده می‌شود. البته تقریبا کسی نیست که از پیامک‌های تبلیغاتی بی‌هدف در امان باشد. بسیاری از ما برای آسایش بیشتر لیست سیاه می‌سازیم تا کمتر دچار مزاحمت شویم اما وقتی بلک لیست می‌سازیم راه‌هایی برای دور زدن آن وجود دارد مثل ارسال از جی‌اس‌ام مودم‌ها که نمی‌شود آنها را مسدود کرد و امروزه هم خیلی از ما گرفتار آنها هستیم.

او در ادامه گفت که پیامک سفید ۲ سال است که به صورت آزمایشی تست می‌شود و از امروز عرضه رسمی آن آغاز خواهد شد. این سرویس برای وریفیکیشن کد بسیار مناسب است و تا امروز ۸۰ میلیون پیامک توسط ۴ هزار شرکت در دو سال توسط پیامک سفید ارسال شده است. او در پایان هم اشاره کرد که حمایتی که کسب‌وکارها از دولت می‌خواهند قانون گذاری و مصوبه‌ای است و حمایت مالی نیست.

سالار نظری مدیر مارکتینگ این شرکت هم گفت وقتی فروش شرکت کاهش داشت از بانک اطلاعات مشتری استفاده می‌کردیم و با ارسال کد تخفیف یا شرایط ویژه فروش مجدد بالا می‌رفت و این سرویس به شرکت کمک قابل توجهی کرد. بعد از این تصمیم گرفتیم تا نرم‌افزار را برای عموم هم عرضه کنیم تا پیامک‌های هدفمند و با رضایت کامل دریافت کننده برای آنها ارسال شود. او ادامه داد این سرویس برای اطلاع رسانی به کسب‌وکارها، شرکت‌ها، افراد و غیره بسیار مناسب است. زیرا شما دقیقا می‌دانید چه متنی را برای چه افرادی می‌فرستید و آنها هم از دیدن پیامک شما ناراحت نمی‌شوند و از آن استقبال می‌کنند. او همچنین ادامه داد این روزها دیگر پیامک انبوه بازخورد جذابی ندارد و حتی گاهی نتیجه معکوس دارد و دریافت کننده را ناراحت می‌کند.

امین ربیعی مدیر اس‌ام‌اس دات‌آی‌آر هم درباره قیمت ارسال پیامک گفت که فرستادن ۵۵۰۰ پیامک حدودا ۹۰ هزار تومان هزینه دارد که البته با خرید تعداد بیشتر هدیه بیشتر می‌گیرد و قیمت تمام شده برای شما کاهش می‌یابد. او در ادامه گفت پیش از این شخص پیام‌های تبلیغاتی را می‌بست و هیچ پیامی دریافت نمی‌کرد یا اینکه باز بود و همه تبلیغات را می‌گرفت. در هردو حالت هم مشکلات وجود داشت اما پیامک سفید بین این دو مدل قرار دارد و برای اینکه مزاحمتی ایجاد نشود هیچ بانک شماره تلفنی وجود ندارد و هرکس خودش بانک مشتریان یا مخاطبانش را می‌سازد و در نتیجه فرستنده و گیرنده هردو رضایت از پیامک خواهند داشت.

در پایان هم اعلام شد سرویس پیامک سفید را همه می‌توانند برای سه روز و ۱۰۰ پیامک به صورت رایگان تست کنند.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا