تکنولوژی

اکوبار؛ حمل‌ونقل بار با مزایده

همانطور که می‌دانید پیشرفت تکنولوژی و پیدایش استارت‌آپ‌ها در چند سال اخیر باعث شده نحوه تعامل مردم با جامعه و فعالیت‌هایشان زندگی روزمره به نحو مثبتی بهبود پیدا کند. برخی از این استارت‌آپ‌ها که در ایران نیز فعالیت می‌کنند ایده‌های بی‌نظیری را ارائه می‌دهند که علاوه بر ایجاد اشتغال، کسب درآمد برای کاربران را نیز به‌شکل قابل توجهی آسان‌تر می‌کنند.

اکوبار یکی از همین استارت‌آپ‌ها است که توانسته در 1 سال اخیر پیشرفت خوبی در زمینه ارائه خدکات به‌صورت آنلاین داشته باشد و کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. اکوبار از طریق اپلیکیشن اختصاصی خود توانسته خدمات حمل و نقل را برای صاحبین بار، شرکت‌های باربری و رانندگان به شیوه‌ای نوین وکارآمد ارائه کند.

اکوبار

نحوه عملکرد سامانه آنلاین اکوبار به‌ این شکل است که صاحبین بار با ثبت نام در این سامانه می‌توانند بار مدنظر خود را به همراه اطلاعات مورد نیاز آن به‌اشتراک و مزایده بگذارند و از طرف دیگر شرکت‌های باربری هم پس از ثبت نام می‌توانند لیست این بارها را مشاهده کرده و قیمت پیشنهادی خود را به صاحب بار اعلام کنند. از طرف دیگر رانندگان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن اکوبار از نزدیکترین و مناسب‌ترین بارهای نزدیک محل استقرار خود باخبر شده و تمامی اطلاعات مرتبط با بار از جمله نوع بار و مقصد آن را مشاهده کنند و در صورت مناسب بودن شرایط بار، وظیفه حمل آن تا مقصد را برعهده بگیرند.

مقر استارت‌آپ اکوبار در شهر یزد قرار دارد و در حال حاضر به‌عنوان یکی از موفقت‌ترین استارت‌آپ‌ها در استان یزد شناخته می‌شود. اکوبار فعالیت خود را از سال 1395 آغاز کرده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا