تکنولوژی

گوگل اتفاقی پیکسل 3 را لو داد

همه می‌دانیم که گوگل، غول دنیای تکنولوژی اسمارت‌فون‌های اختصاصی خود را دارد. در حال حاضر 2 نسخه از این اسمارت‌فون‌ها با نام‌های پیکسل و پیکسل XL در 2 سال اخیر معرفی شده‌اند. ضمنا در گذشته هم اسمارت‌فون‌های شرکت گوگل با نام “نکسوس” معرفی می‌شدند. حال طبق اخبار جدیدی که منتشر شده گوگل به‌طور اتفاقی معرفی نسخه سوم پرچمدار خود یعنی پیکسل 3 را تایید کرده است.

یکی از مزیت‌های منبع باز بودن اندروید این است که گاهی اوقات افراد می‌توانند از طریق آن اخبار جدیدی درباره اندروید و آینده دیوایس‌های گوگل کسب کنند. برای مثال وجود پرچمدار بعدی گوگل یکی از همین اخباری است که از طریق کدهای منبع اندروید شرکت گوگل به‌دست آمده است.

کدهای منبع اندرویدی گاهی اوقات حاوی رازهایی بوده و تنها برخی از افراد قادر به کشف آنها هستند. برای مثال این بررسی کدها که در پایین مشاهده می‌کنید حدود یک ماه پیش انجام شده اما تا چند روز پیش کسی با دقت به آن توجه نکرده بود.

حال این کدها که در بالا مشاهده کردید درباره نسخه جدید V_1_2 یک سخت‌افزار جدید صحبت می‌کند. تغییرات اعمال شده در این کدها نشان می‌دهد که این نسخه از کدها تنها با یک دیوایس جدید یعنی پیکسل 3 همخوانی خواهند داشت.

البته اطلاعات به‌همین جا ختم نمی‌شود و در قسمتی از این کدهای منبع می‌بینیم اندروید به این دیوایس احتمالی جدید با نام “پیکسل 3” اشاره کرده است که البته در چنین مواردی شرکت به جای نام دیوایس، از یک اسم رمزی استفاده می‌کند اما ظاهرا در این مورد شرکت گوگل سهل‌انگاری کرده و نام واقعی دیوایس ذکر شده است.

حال جدا از این اتفاقات ناخواسته که برای گوگل رخ داده، گفته می‌شود گوگل به دنبال ساخت پیکسل 3 با قیمت بسیار مناسب است تا از این طریق بتواند با شرکت‌هایی از جمله شیائومی و اوپو رقابت کند.

دیگر شایعات هم نشان می‌دهند که احتمالا پیکسل 3 تابستان امسال در کنار «اندروید پی» معرفی شود و اینکه کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند احتمالا تاریخ دقیق آن آگوست امسال باشد و گوگل قصد دارد پرچمدار خود را قبل از معرفی رقیب بزرگ خود یعنی آیفون شرکت اپل به بازر معرفی کند.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.