تکنولوژی

میکروفون‌های پیکسل گوگل را به دادگاه کشاند

طبق گزارش‌ها، در سال 2016 شرکت Girard Gibbs به نمایندگی از کاربران شکایتی گروهی علیه شرکت گوگل در کالیفرنیا به ثبت رساند و مدعی شد که این شرکت گوشی‌های پیکسل را با آگاهی به نقص فنی میکروفون و بلندگوی آنها روانه بازار کرده است.

شرکت Girard Gibbs LLP که این شکایت را مطرح کرده، قبلا با هدف تهیه شکایت گروهی یا Class Action lawsuit بر علیه پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس‌ال، تعدادی از کاربرانی که از این گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کردند را به استخدام خود درآورد. در متن شکایت طرح شده، اشاره شده است که کاربران این گوشی با تعداد زیادی مشکلات مرتبط با صفحه نمایش و بلندگو روی گوشی‌های هوشمند خود روبرو بوده‌اند.

هنگامی که دو گوشی هوشمند پیکسل و پسکل اکس‌ال معرفی شدند، با استقبال زیادی روبرو شد اما چیزی نگذشت که تعدادی از کاربران مدعی شدند که افرادی که پشت خط تماس‌های دریافتی هستند، نمی‌توانند صدای آنها را بشنوند. چیزی نگذشت که تعداد شاکیان زیادتر شد و در فروم مربوط به طرح این مشکل، 800 پست منتشر شد. گوگل در پاسخ به این افراد اعلام کرد که 2 دلیل برای این مشکل وجود دارد: وجود ترکی به اندازه موی سر داخل کدک‌های صوتی برخی از گوشی‌ها، مشکلات مربوط به میکروفن را ایجاد کرده است و یا اینکه سخت افزار میکروفن آنها به طور کل خراب بوده است. گوگل همچنین اعلام کرد که تقریبا 1 درصد از صاحبان گوشی‌های پیکسل و پیکسل اکس‌ال با این مشکلات روبرو بوده‌اند.

گزارش شده است که دو کاربری که نام آنها به عنوان شاکی در این شکایت ثبت شده است، هرگز حتی گوشی‌های خود را برای تعمیر و یا تعویض به نمایندگی‌های گوگل نبرده بودند. وکیل شرکت Girard Gibbs LLP ادعا کرده است که حتی گوشی‌های تعویضی نیز با مشکل قبلی روبرو بوده‌اند. این شکایت با هدف به دادگاه کشیدن گوگل به دلیل اتهام نقض حقوق مشتری مطرح شده است و شرکت گوگل فعلا بیانیه‌ای رسمی در این‌باره منتشر نکرده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا