تکنولوژی

از هر شش نفر یک نفر اسپیکر هوشمند دارد

هیچ شکی نیست که استقبال از اسپیکرهای هوشمند رشد بسیار زیادی داشته است و ایم روزها مثل آب خوردن فروخته می‌شود. پیش از این خبری منتشر شد که بعد از معرفی اسپیکر مینی گوگل، این کمپانی هر ثانیه یک اسپیکر هوشمند می‌فروشد! حالا هم آمار جدیدی از موسسه تحقیقاتی ادیسون در آمریکا منتشر شده است که نشان می‌دهد از هر شش نفر در آمریکا یک نفر اسپیکر هوشمند دارد. این یعنی 16 درصد جمعیت کل آمریکا اسپیکرهای مختلف هوشمند را خریده‌اند.

این آمار سال گذشته (سال 2016) 7 درصد بوده است و این یعنی یک رشد 128 درصدی در سال که آمار خیره کننده‌ای است. جالب است بدانید 4 درصد مردم آمریکا فقط در بازه جمعه سیاه و ماه نوامبر اولین اسپیکر هوشمند خود را خریده‌اند. آمر دیگری که این تحقیقات نشان می‌دهد دور از ذهن نیست و همه انتظار این را داشتیم که آمازون فرمانروای بازار باشد. به گفته این تحقیقات آمازون 11 درصد کل بازار اسپیکرهای هوشمند را در اختیار دارد و این علاقه مردم را به آمزون‌های اکو نشان می‌دهد. از سوی دیگر هم 4 درصد بازار در اختیار گوگل است و 1 درصد باقی مانده هم مجموع سایر شرکت‌ها هستند.

این اسپیکرهای هوشمند طراحی نشدند تا جای موبایل یا دستگاه‌های معمول شما را بگیرند و آمارها هم نشان می‌دهد دارندگان اسپیکرهای هوشمند کماکان از دستگاه‌های دیگر خود به همان اندازه استفاده می‌کنند و این اسپیکرها بیشتر حکم سرگرمی و پخش موسیقی را دارند. البته 44 درصد از این افراد هم اعلام کردند پس از خرید اسپیکر هوشمند از دستیار صوتی موبایل خود بیشتر از گذشته استفاده کرده‌اند. به تازگی هم در نمایشگاه CES 2018 هم مشخص شد که اسپیکرهای هوشمند با صفحه نمایش در راه هستند که این امر می‌تواند این محصول جذاب را جذاب‌تر از گذشته کند.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.