تکنولوژی

کسب درآمد شرکت Lyft از چالش‌های اخیر اوبر

ظاهرا شرکت لیفت «Lyft» توانسته از مشکلات متعددی که اوبردر یکی دوساله اخیر درگیر آنها بوده به‌خوبی استفاده کند.

طبق گزارش جدید منتشر شده از وبسایت اینفورمیشن، رقیب آمریکایی اوبر موفق شده در این مدت درآمد خود را 3 برابر افزایش دهد. این وبسایت با ارائه یک سری گزارش‌های مالی نشان داد که شرکت لیفت در نیمه اول سال 2017 موفق به‌کسب 483 میلیون دلار درآمد شده است. این رقم در همین دوره در سال 2016 تنها 150 میلیون دلار بود.

ضمنا این کمپانی با کاهش ضرر و زیان‌ها و مدیریت هزینه‌های اضافی موفق شد هزینه های اضافی خود را از 283 به 206 میلیون دلار کاهش دهد. در گذشته شرکت لیفت از هر سفر حدود 4 دلار را از دست می‌داد اما این مبلغ حالا به 1.20 دلار کاهش پیدا کرده و این مسئله به‌ معنای افزایش درآمد خالص این شرکت است.

در طرف دیگر، هزینه‌های اضافی و ضرر و زیان شرکت اوبر نسبت به گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. گزارش‌های مالی این شرکت نشان می‌دهد که اوبر در سه‌ماهه اخیر بیش از 1.5 میلیارد دلار زیان مالی داشته که در دوره‌های قبل از آن این مبلغ کمتر از 1.06 میلیارد دلار بوده است.

در نیمه اول امسال، شرکت اوبر حدود 2 میلیارد از 3 میلیارد درآمد خود را از دست داد که درآمدهای سرویس ارسال غذای UberEATS را هم شامل می‌شود.

از شکایت مختلف علیه این شرکت گرفته تا نارضایتی‌های کارکنان از جو داخل شرکت، همگی در متضرر شدن شرکت اوبر در یک سال اخیر نقش به سزایی داشته‌اند. این مشکلات در پایان منجر به استعفای تراویس کالانیک در ماه ژوئیه شد. آگوست امسال هم دارا خسروشاهی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت اوبر منصوب شد.

لازم به‌ذکر است که هردو شرکت لیفت و اوبر به‌دنبال جذب سرمایه‌گذاری‌های انبوه در جهت توسعه هرچه بیشتر کسب و کارهایشان هستند.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.