تکنولوژی

سرمایه‌گذاری بیل‌گیتس برای شهر هوشمند

“بیل گیتس” بنیانگذار مایکروسافت مبلغ 80 میلیون دلار برای ساخت یک شهر هوشمند در آریزونای آمریکا سرمایه‌گذاری کرد.

به گزارش ایسنا، این شهر که در یک محدوده 25 هزار هکتاری در منطقه‌ای بیابانی ساخته می‌شود، زیرساخت‌های ارتباطی با سرعت بالا، خودروهای خودران و در یک کلام متصل‌ترین و بروز ترین شهر فناورانه جهان خواهد بود.

شرکت “بلمونت پارتنرز”(Belmont Partners) که مسئولیت ساخت این شهر را بر عهده دارد در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شهر یکی از پیشروترین و آینده‌نگرانه ترین شهرها در عرصه فناوری خواهد بود و به روزترین فناوری‌های جهان در آن مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

زمین این شهر در فاصله 45 دقیقه‌ای شهر فونیکس قرار دارد و طبق اعلام مسئولان شرکت سازنده 3800 هکتار آن برای ساختمان‌های اداری، 470 هکتار آن برای مدارس و حدود 80 هزار هکتار آن به مناطق مسکونی اختصاص خواهد یافت.

این شهر فوق مدرن می‌تواند پنجره‌ای به نسل نوینی از فناوری‌ها در قرن 21 باشد که نشان‌دهنده بلندپروازی‌های بنیانگذار مایکروسافت است.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام من یک مخترع هستم قادربه ساخت موتورهای هستم که بدون هیچ گونه سوخت فسیلی کارمیکنه وقدرتش از گازاعیل وبنزین بیشترهست..وهیچ گونه آلودگی زیست محیطی و خطرندارد وبرای تمام دستگاه‌های که باسوخت فسیلی کارمیکنه قابل استفاده است ..احتیاج به حمایت کننده دارم تااین اختراع رابه جهان رونمایی کنم..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.