تکنولوژی

جنگ برسر تولید محتوای ویدئویی

در پی افزایش شدید رقابت بین سرویس دهندگان ویدیوئی در سراسر دنیا و علی‌الخصوص آمریکا، شرکت «نت‌فلیکس» (Netflix) هفته گذشته اعلام کرد که این کمپانی قصد دارد در سال 2018 مبلغی بین 7 تا 8 میلیارد دلار را صرف تولید محتوای انحصاری کند.

این هزینه در اصل صرف یک سری برنامه‌های اختصاصی این سرویس می شود که در بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. سخنگوی نت‌فلیکس در جریان آخرین جلسه بررسی درآمدهای سالانه شرکت گفت: «آینده سرویس نتفلیکس به تولید محتوای انحصاری و کاملا اورجینال وابسته است». مجموعه «Strange Things» جدیدترین محتوای اختصاصی‌ نت‌فلیکس است که موفق به جذب مخاطبین و درآمدهای هنگفتی برای این سرویس شده است.

مطلب مرتبط: محتوای نت‌فلیکس در واقعیت ترکیبی ویندوز

رقیب اصلی نت‌فلیکس در سیلیکون ولی یعنی شبکه HBO هم در سال گذشته بیش از 2 میلیارد دلار را صرف تولید محتوای انحصاری کرده و این در حالی است که آمازون در سال 2017 حدود 4.5 میلیارد دلار را صرف تولید این دسته از محتوا کرده است. با این حال هنوز رقم دقیق مبالغ صرف شده توسط رقبای آسیایی این سرویس‌ها مشخص نشده است. مهم‌ترین و بزرگ‌ترین سرویس‌های پخش محتوا در آسیا، «آی فلیکس» و «Hooq» نام دارند. آی فلیکس اولین برنامه انحصاری خود را آپریل امسال و سرویس Hooq هم به تازگی اولین محتوای اختصاصی خود را منتشر کرده است.

این‌ مطالب را هم بخوانید:

اپل در فکر خرید نت‌فلیکس

نت‌فلیکس چند نفر مشترک دارد؟

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا