تکنولوژی

عرضه دوربین لنز واید برای خودروها توسط موتورولا

طبق گزارشهای اخیر، موتورولا دوربین Dash-Cam مجهز به لنز واید با قیمت 99 دلار برای خودروها معر فی کرده است. شاید عرضه محصولی مانند دوربین خودرو از طرف شرکت موتورولا عجیب به نظر برسد اما بد نیست بدانید که این شرکت سابقه طولانی در زمینه ارائه دوربین‌های مخصوص خودرو برای دپارتمان‌های راهنمایی و رانندگی دارد و عرضه یک دوربین Dash-Cam توسط این شرکت چندان غریب نیست.

دوربین معرفی شده موتورولا علاوه بر داشتن زاویه دید واید که تقریبا تمام اشیا و اجسام مقابل خودرو را در حیطه دید دوربین قرار میدهد، تصاویر را با کیفیت Full HD 1080p نیز ضبط میکند. در گزارش‌های منتشر شده فعلا اشاره‌ای به میزان مگاپیکسل سنسورهای این دوربین نشده است اما به احتمال زیاد از دش کم قبلی موتورولا که اوایل امسال با 2 مگاپیکسل معرفی شد، بالاتر خواهد بود.

از قابلیت‌های این دش کم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: صفحه 4 اینچی عقبی دستگاه، یک پورت مخصوص نصب در بالای صفحه برا کمک به نگه داشتن دوربین وچند دگمه که می‌توان از طریق آنها دوربین را روشن نمود یا تصاویر ضبط شده را دوباره بازبینی کرد. این محصول همچنین مجهز به یک حافظه خوان microSD است تا بتوان تمام تصاویر و فیلم ها را توسط آن ذخیره کرد. به همین دلیل انتقال اطلاعات توسط این دوربین عملا باید ساده باشد.

این دوربین توسط   Motorola Accessories که بخشی از شرکت Binatone محسوب می‌شود، معرفی شده است و همان شرکتی است تمام لوازم جانبی موتورولا Motorola’s Verve Life accessories مانند ایربادهای بدون سیم Verve Ones Plus را عرضه کرده است. گزارش شده است که این دوربین اول در دو کشور آمریکا و انگلستان عرضه می‌شود اما فعلا هیچ تاریخ قطعی برای معرفی آن اعلام نشده است.

 

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن