تکنولوژی

تولید نسخه انحصاری ویندوز 10 برای دولت چین

ارتباط بین شرکت مایکروسافت و دولت چین در گذشته چندان جالب نبوده است. به تازگی خبری منتشر شده است مبنی بر اینکه شرکت مایکروسافت تجهیز تمام کامپیوترهای کارمندان دولت چین به نسخه‌ای انحصاری از ویندوز 10 را به عهده گرفته است.

این نسخه انحصاری از ویندوز 10 با تغییراتی به دولت چین عرضه خواهد شد.  نائب رئیس شرکت مایکروسافت در وبسایت Windows 10  Blog اعلام کرد:” دولت چین درخواست کرده است که در نسخه انحصاری این نهاد، قابلیت‌هایی همچون OneDrive  که مورد نیاز کارمندان نیست، حذف شود و دولت در زمینه مدیریت به روز رسانی‌ها و استفاده از الگوریتم‌های رمزنگاری سیستم‌های کامپیوتری خود، دست بازی داشته  باشد.”

نائب رئیس مایکروسافت در ادامه عنوان کرد که این پروژه، ساده نبوده است و نتیجه این زحمات در آژانس گمرک چین در شهر شانگهای و همچنین شرکت Westone Information Technology  به بار خواهد نشست. شرکت لنووو نیز جزو اولین شرکت‌های تولید کننده تجهیزات است که سیستم‌های عامل انحصاری دولت را به روی سخت افزارهای جدید نصب و امتحان خواهد کرد.

در سال 2014، دولت چین نصب ویندوز 8 به روی کامپیوترهای دولتی را به دلیل ریسک بالای امنیتی، ممنوع اعلام کرد. دولت چین پس از آن، نسخه دست کاری شده لینوکس را به طور گسترده مورد استفاده قرار داد.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن