تکنولوژی

این لامپ هوشمند حسگر تشخیص حرکت دارد

اکثر لامپ‌های هوشمند تنها از قابلیت روشن و خاموش شدن بر مبنای حضور ساکنان منزل برخوردارند، اما Morpheus Team لامپ هوشمندی به نام Momo با امکانات گسترده عرضه کرده است.

به گزارش فارس، این لامپ هوشمند مجهز به حسگرهایی است که آن را به ابزار هوش مصنوعی تبدیل می کنند. از این لامپ  می‌توان به عنوان دوربین امنیتی هم استفاده کرد، زیرا از قابلیت شناسایی چهره افراد برخوردار است.

این لامپ مجهز به امکاناتی برای کنترل دیگر ابزار هوشمند موجود در منازل است و با محصولات هوشمندی همچون نست، Philips Hue و …. سازگاری دارد. لامپ Momo با سرویس های هوشمند الکسای امازون و گوگل هم هم سازگار است و می تواند با سیستم تشخیص صوت آنها هماهنگ شود.

از جمله حسگرهای نصب شده در این لامپ می‌توان به حسگرهای تشخیص حرکت و حسگرهای اندازه گیری میزان دود، گاز دی اکسید کربن، دما و رطوبت اشاره کرد. Momo دارای میکروفون و بلندگو هم هست.

لامپ یاد شده به طور مستقل از قابلیت دریافت و اجرای فرامین صوتی برخوردار است، هر چند به این فرامین پاسخ نمی دهد. هوش مصنوعی این لامپ عادات کاربران را در گذر زمان می آموزد و بر همین اساس واکنش نشان می دهد.

این لامپ را می توان بر مبنای حرکات دست و صورت هم کنترل کرد و به عنوان مثال با قرار دادن دست در بالای آن و کم و زیاد کردن ارتفاع دست نور لامپ را کم و زیاد کرد. همچنین امکان تغییر نور حباب ال ای دی این لامپ وجود دارد.

امکان چرخش این لامپ برای تصویربرداری دقیق با استفاده از دوربین موجود در ان وجود دارد و البته می توان این دوربین را برای حفظ حریم شخصی از کار انداخت. این لامپ از اوایل پاییز به قیمت 279 دلار روانه بازار می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا