تکنولوژی

خبرهای خوب آمازون از دستیار و بلندگوی هوشمند این شرکت

آمازون سال جدید را پربار شروع کرد و در سه ماه نخست با 23 درصد افزایش، 35.7 میلیارد دلار فروش داشت که بسیاری از تحلیل‌گران را شگفت‌زده کرد. یکی از مسئولان آمازون در کنفرانسی اعلام کرد:” ما بازخورد بسیار خوبی از مشتریان خود در رابطه با محصولات مرتبط با بلندگوی هوشمند Echo دریافت کردیم. ازآنجاییکه قابلیت استفاده تکنولوژی دستیار صوتی الکسا را گسترش دادیم، دستگاه‌های زیاد دیگری نیز قابلیت استفاده از این تکنولوژی را دارند. ما همچنین  از همکاری برنامه نویسان نیز بسیار خشنودیم، درحال حاضر الکسا بیش از 12 هزار Skills ( سرویس‌های محتوایی که دستیار هوشمند آمازون را پشتیبانی می‌کنند )‌  دارد که تمام آنها به نوعی بنیادین و اساسی محسوب می‌شوند.”

آمازون، اکو را در سال 2014 معرفی کرد و دستیار هوشمند صوتی خود را به خانه‌های مردم فرستاد. بعد از آن، این شرکت نرم افزار Echo Dot 50 دلاری را معرفی کرد و درهای الکسا را به روی برنامه نویسان گشود.

با آشنایی بیشتر مردم با تکنولوژی اکو و الکسا و گسترش روز افزون قابلیت‌های آنها، حالا این دو تکنولوژی، حیطه‌های ارزشمند و وسیعی برای سرمایه گذاری در آمازون محسوب می‌شوند. سخنگوی آمازون در ادامه سخنان خود افزود:” دو حیطه اصلی و مهم شرکت ما برای سرمایه گذاری، الکسا و اکو هستند و ما فرصت‌های سرمایه گذاری این دو تکنولوژی را گسترش خواهیم داد.”

آمازون تصمیم دارد الکسای خود را قدرتمندتر کند و آن را در دیگر حوزه‌های تکنولوژی نیز وارد کند از جمله: پخش زنده یا لایواستریمینگ، فضا سازی، پردازش ابری، فشن، خودروهای بدون راننده، ارسال محصولات با پهپاد، کتاب و کتابخوانی، برنامه نویسی  بنیادی، شیوه‌های جدید مدیریت سوپرمارکتی و البته خرید آنلاین. حالا با توقف تولید اخرین گوشی هوشمند آمازون، کار این شرکت ظاهرا در دنیای گوشی‌های هوشمند تمام شده است.

از دیگر حوزه‌هایی که این شرکت به طور قطع به روی آن تمرکز خواهد داشت، حوزه‌های تکنولوژی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی خواهد بود. آمازون قصد دارد با ساخت نرم افزارهایی با تکنولوژی‌های ذکر شده، الکسا و سرویس‌های وب آمازون ( پلت فرم پردازش ابری محبوب این شرکت) را قدرتمندتر کند. تمام این اقدامات، آمازون را هم رده همسایگان قدرتمند خود در سیلیکن ولی قرار خواهد داد. گوگل که یکی از همین رقبای آمازون محسوب می‌شود، امروز اعلام کرد که تقریبا 1 میلیارد دلار در قسمت “دیگر سرویس‌ها” (که محصولات مرتبط با حوزه هوش مصنوعی و پیشرفت‌های سخت افزاری است) افزایش درآمد داشته است.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا