تکنولوژی

اینتل برای والدین دوربین می‌سازد

شرکت اینتل موفق به ثبت اختراع یک دوربین سه بعدی جدید شده که بر الگوی خواب نوزادان نظارت می کند.

به گزارش ایسنا این شرکت قصد دارد تا با استفاده از یک دوربین سنجش عمیق بر تنفس و بالا و پایین رفتن شکم نوزادان در هنگام خواب نظارت کند تا از ایست تنفسی در آنها جلوگیری کند.

این دوربین سه بعدی قادر خواهد بود تا برخی از جزئیات شگفت آور از جمله فاصله بین حفره شکم نوزاد و خط مبنای دوربین در طول زمان را نشان دهد.

اگر نوزاد دچار اختلال در تنفس شود، این دستگاه از طریق گوشیهای هوشمند، لپ تاپ، تبلت و یا دستگاه‌های دیگر به والدین هشدار خواهد داد.
 
علاوه بر این، این دوربین بر حالت و وضعیت خوابیدن نوزاد نیز نظارت داشته و اگر نوزاد در موقعیت خطرناکی قرار بگیرد به والدین هشدار خواهد داد.

مقامات اینتل امیدوارند که این دوربین بتواند از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد(SIDS)، که اغلب در طول خواب رخ داده و به نظر می‌رسد که با مسائل تنفسی مرتبط است جلوگیری کند.

سیستم‌های متداول برای نظارت بر خواب و فعالیت نوزادان دارای ابزار و لوازم دست و پا گیری هستند که لزوما باید به بدن نوزاد متصل شود اما این سیستم به گونه‌ای است که می‌تواند تا جزئی‌ترین فعالیت‌های نوزاد را از راه دور مورد بررسی قررار دهد.

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که این طرح تا چه زمانی به واقعیت تبدیل خواهد شد اما اگر این اتفاق رخ دهد می‌تواند کمک بسیار بزرگی به والدین کرده و نگرانی‌های آنها را برطرف سازد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا