تکنولوژی

فیت‌بیت : روزی ده هزار قدم بردارید

فیت بیت، بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده دستگاه‌های ردیاب ورزشی(Fitness Tracker )، قابلیتی به صورت پیش‌فرض به روی تمام محصولات دسبتدهای سلامتی خود اضافه کرده است و ادعا می‌کند که کاربر از طریق پیگیری این برنامه که تحت عنوان  ” هر روز،  10 هزار قدم” شناخته شده است، قادر خواهد بود بدن خود را روی فرم نگه دارد و سلامت بماند.

این برنامه با انتقادات زیادی مواجه شد و محققان گزارش‌های مختلفی در این‌باره منتشر کردند و اعلام کردند که هیچ مدرکی برای پشتیبانی از این اداعای شرکت فیت بیت وجود ندارد.

اما فیت بیت هم در برخورد با این موج انتقاد، ساکت ننشست و در صدد دفاع از قابلیت جدید خود برآمد.سخنگوی شرکت فیت بیت در بیانیه‌ای در وب سایت این شرکت اعلام کرد که کاربر با پیگیری درست این برنامه، مسافت 5 مایل در روز را خواهد پیمود که معادل 150 دقیقه فعالیت ورزشی متوسط در هفته است که توسط انجمن ورزشی ایالات متحده تایید شده است. این شرکت همچنین اعلام کرده است که با استناد به 250 تحقیق در این زمینه، برداشتن 10 هزار قدم در روز، فواید سلامتی بسیاری برای انسان دارد. فیت بیت همچنین عنوان کرد که کاربر می‌تواند از تعداد کم شروع کند و هرروز با افزایش تعداد قدم‌های خود، به این هدف دست پیدا کند و نحوه انجام آن بستگی به شرایط فیزیکی و سلامت وی دارد.

مرتبط :

– فیت‌بیت مربی خصوصی می‌آورد

آرزوهای تازه فیت بیت بعداز خرید دسبتند پبل 

دیگر دستگاه‌های ردیاب ورزشی مانند Apple Watch نیز، طرح‌های مشابهی را برای کاربران خود تهیه کرده‌اند مانند برنامه ”  higher-intensity”  اما فیت بیت تاکید زیادی به روی برنامه 10 هزار قدمی خود دارد و آن را بهترین هدف ورزشی معرفی می‌کند. 

سخنگوی فیت بیت در ادامه گفت:

” ماموریت فیت بیت این است که به کاربران و مشتریان خود کمک کند تا سالم‌تر و پرتحرک‌تر باشند و همچنین اطلاعات دقیقی از فعالیت‌های ورزشی خود در دسترس داشته باشند که به آنها انگیزه دهد تا بتوانند روز به روز به هدف‌های تعیین شده خود نزدیک‌تر شوند.قبول داریم که یک استراتژی، برای هم کاربران جوابگو نیست و به همین دلیل این برنامه را طوری طراحی کرده‌ایم که شخص بتواند بسته به شرایط فیزیکی و سلامتی خود، بسیاری از ویژگی‌ها مثلا تعداد قدم ها را تغییر دهد.

شرکت فیت بیت این بیانیه را در جواب گزارش‌هایی منتشر کرد که ادعا می‌کردند، متخصصین هیچ گونه مدرکی قابل استناد در مورد این برنامه معرفی نکرده‌اند و این طرح تنها با اتکا به یک تحقیق کوچک در کشور ژاپن در سال 1960، شکل گرفته است.

دکتر Greg Hager، متخصص علوم کامپیوتری در دانشگاه جان هاپکینز در مصاحبه‌ای اعلام کرد:

” شرط می‌ بندم بسیاری از شما که دستگاه‌های فیت بیت یا مشابه آن را دارید، هرروز با خبر اینکه ” تبریک! شما امروز 10 هزار قدم راه رفته‌اید!” به وجد می‌آیید. اما واقعا چرا 10 هزار قدم؟ آیا این رقم از لحاظ علمی و تحقیقاتی پشتیبانی می‌شود؟ شاید یک رقم من درآوردی باشد که تنها داخل یک برنامه ورزشی گنجانده شده است؟ چه کسی واقعا می‌داند؟”

فیت بیت اعلام کرد که درآمد حاصله از فروش 6.5 میلیون دستگاه از محصولات این شرکت، در طی 4 ماه پایانی سال 2016، 19 درصد رکود داشته و در زمان مشابه سال گذشته، رقم 8.2 میلیون دلار دستگاه  بود.

درباره FitBit این مطالب را هم بخوانید : 

دسبتند فیت‌بیت زمان خواب را اشتباه محاسبه می‌کند

شکایت دوباره کاربران از فیت‌بیت

منبع : آي تی ایران

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن