تکنولوژی

فروشگاه کتاب به استور ویندوز اضافه می‌شود

طبق گزارش “MSPoweruser.com” احتمالا مایکروسافت قابلیت خرید کتابهای الکترونیکی در Windows Store را در آپدیت جدید ویندوز 10 ممکن می‌سازد.

در گزارش آمده که آپدیت بزرگ ویندوز 10 احتمالا شامل رابط کاربری برای بخش ebook store خواهد بود که از خرید و مشاهده کتابها در مرورگر Microsoft Edge پشتیبانی خواهد کرد. MSPoweruser اعلام کرده که این ویژگی برای کاربران ویندوز در تلفن همراه و تمامی کاربران کامپیوتر و تبلت وجود خواهد داشت.

سال گذشته مایکروسافت از EPUB به عنوان یکی از ویژگی‌های مرورگر اج در آپدیت آزمایشی ویندوز اینسایدر 10 استفاده کرده بود. از آنجایی که پشتیبانی آپدیت ویندوز 10  از ebook بدون حضور “Wookie” انجام می‌گیرد، انتظار می‌رود این امر موجب درآمدزایی بیشتر مایکروسافت علی‌الخصوص در بخش بازار آموزش بشود. مایکروسافت همواره به تلاش‌های خود جهت مطلوب کردن فضای ویندوز برای کاربران کروم‌بوک ادامه می‌دهد. شاید یک textbook store در آپدیت جدید ویندوز هم جالب باشد.

زمانی که مایکروسافت پشتیبانی از ebookها را به ویندوز استور اضافه کند، مطمئنا شرکت پتانسیل بیشتری برای درآمدزایی از طریق ویندوز 10 خواهد داشت. در حال حاضر کاربران می‌توانند اپلیکیشن، بازی، موزیک، فیلم و برنامه‌های تلویزیونی را از طریق ویندوز استور خریداری کنند.

شایان ذکر است که ویندوز استور تنها یکی از فروشگاه‌هایی است که مایکروسافت همواره قصد ملحق کردن آن به “Universal Store” را دارد. “Universal Store” جایی است که امکان خرید محصولات دیجیتالی نه تنها برای محتوای ویندوز، بلکه برای محتوای موبایل، ایکس باکس، Web ،MSN و آفیس و همچنین فروش و ارائه خدمات سخت‌افزار و نرم‌افزار برای مشتریان فراهم خواهد شد.

مایکروسافت قصد دارد با متحد کردن تمامی این فروشگاه‌ها، از هزینه‌ها(آگهی تبلیغاتی، نام و پلتفورم پشتیبانی کلود مشترک برای تمامی فروشگاه‌ها) و پیچیدگی‌های شرکت تا حد زیادی بکاهد. بدون شک مقامات مایکروسافت ارائه خدمات از طریق Universal Store را فرصتی برای فروش بیشتر محصولات مایکروسافت می‌بینند.

مایکروسافت در پست اخیر خود در رابطه با “Universal Store” گفت: “چه ازXbox LIVE فیلم یا بازی خریداری کنید، یا از طریق ویندوز یا ویندوز فون اپلیکیشن دانلود کنید، یا برای اشتراک آفیس 365 ثبت نام کنید و یا برای خدمات Azure  بخواهید پولی پرداخت کنید، همگی را در “Universal Store” می‌توانید انجام دهید”.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن