تکنولوژی

آدرس گوگل روی پیکسل حک می‌شود

اگر شما Google Pixel یا Pixel XL خود را این هفته خریده و بی صبرانه آن را بررسی کرده باشید حتما متوجه یک تغییر کوچک سخت افزاری آن شده‌اید، روی جای سیم‌کارت دستگاه آدرس دفتر مرکزی گوگل حک شده است.

طبق گزارش Android Police، قسمت Parkway از آدرس حذف شده و عبارت Mountain به دلیل کمبود جا به صورت مخفف نوشته شده است(Mtn). این آدرس پشت جای سیم کارت حک شده است که شاید متوجه آن شدن هم کمی سخت باشد اما در رنگ سیاه از هردو دستگاه آدرس چون با رنگ خاکستری روشن حک شده کاملا مشخص است.

همچنین روی این گوشی عبارت“Phone by Google” و “Made in Taiwan” هم نوشته ‌شده است.

اما این سوال مطرح می شود که آیا گوگل واقعا به این کار احتیاج داشت؟ نه، اما به یاد داشته باشید این گوشی برای گوگل فوق العاده اهمیت دارد و این شرکت تا جایی که امکان دارد به آن پرو بال می‌دهد. به نظر می‌آید این اقدام برای گوگل مهم‌تر از کاری همچون امضای اعضای تیم سازنده داخل قاب گوشی های تولید شده باشد(مانند کاری که اپل با اولین مک در سال 1984 کرد.)

ظاهرا این اقدام قرار است خاص‌تر از اقدام اپل، حکdesigned by Apple in California Assembled in China پشت آیفون به نظر بیاید ولی در هر صورت باید منتظر باشیم و ببینیم آیا گوگل در نسخه های بعدی پیکسل هم این کار را انجام می‌دهد و این رویه را تبدیل به قسمتی از محصولات خود می‌کند یا خیر.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا