تکنولوژی

امکان جدید تلگرام بازی در حین چت

تلگرام در تازه‌ترین به روزرسانی خودش حالا دستیار صوتی اپل را به خود اضافه کرده است. این یکی از امکاناتی است که iOS 10 در اختیار برنامه‌نویسان قرار گذاشته تا بتوانند از سرویس‌های پایه اپل برای اپلیکیشن‌های خود بهره بگیرند. اما شاید مهمترین به روزرسانی تلگرام باز معرفی پلت‌فرم بات باشد. هرچند قبلا هم بات‌ها در تلگرام وجود داشتند اما حالا تلگرام بعد از دیدن بهبودهایی که iMessage در روش‌های تعاملی با کاربران به خصوص بازی ایجاد کرده از HTML5 برای غنی کردن تجربه کاربری بهره گرفته است. حالا این تکنیک اجازه میدهد کاربران بازی‌های تعاملی با یکدیگر انجام دهند. 

طبیعتا نگاه تلگرام به این است که برنامه‌نویسان مختلف شروع به ساختن بازی‌های مختلف روی این سرویس کنند اما برای نشان دادن گوشه‌ای از امکانات جدید خودش سه بازی را معرفی کرده که کاربران میتوانند با دوستانشان انجام دهند. سه بازی معرفی بسیار ساده و در واقع نسخه دمو هستند و کاربر میتواند از طریق @gamebot آنها را انتخاب کرده و با دوستانش به بازی بپردازد. 

تلگرام همچنین در توضیح این به روزرسانی گفته که ساختن بازی برای تلگرام بسیار ساده است و برنامه نویسان میتوانند طی چند ساعت یک بازی بسازند. به گفته تلگرام این بازی ها روی یک وب پیچ عادی انجام می‌شود بنابراین این به روزرسانی و این امکانات جدید تاثیری روی حجم اپلیکیشن تلگرام نگذاشته است. 

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا