تکنولوژی

اینستاگرام یک‌ میلیارد بار روی اندروید نصب شد

تعداد نصب نرم‌افزار اینستاگرام روی دستگاه‌های اندرویدی از مرز یک میلیارد بار گذشت. در این شمارش، تنها تعداد نصب این نرم‌افزار از طریق پلی‌استور گوگل درنظر گرفته شده است. به گزارش وب‌سایت Mashable، با ثبت این رکورد جدید، اینستاگرام پس از نرم‌افزارهای فیس‌بوک، واتس‌اپ و Messenger، چهارمین برنامه تحت مالکیت شرکت فیس‌بوک است که به این مهم دست یافته است.

از آنجایی که در این شمارش، نصب چندین و چندباره یک برنامه توسط کاربران نیز لحاظ می‌شود این رقم نمی‌تواند به‌طور دقیق تعداد کاربران فعال در اینستاگرام را بدهد اما با این وجود، ثبت این آمار از این نظر ارزش دارد که تنها تعداد محدودی از نرم‌افزارهای اندرویدی به این جایگاه رسیده‌اند.

بد نیست بدانید براساس گزارش ماه سپتامبر سال 2015 میلادی، اندروید، خودش 1.4 میلیارد کاربر دارد. اینستاگرام در گزارش ماه جولای تعداد کاربران فعال ماهیانه خود را بیشتر از 500 میلیون اعلام کرده است. بر اساس این گزارش، 300 میلیون کاربر، هر روز از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.

نرم‌افزار اینستاگرام در سال جاری با تغییرات زیادی همراه بوده است. تغییر در لوگو و استفاده از طراحی گرافیکی جدید با هدف تمرکز روی محتویات چندرسانه‌ای، از جمله اصلی‌ترین‌ تغییرات هستند. اینستاگرام در ماه ژوئن هم تایم‌لاین الگوریتمیک جدیدش را جایگزین ترتیب نمایش زمانی کرده است. در ماه جاری هم قابلیت Stories برای ایجاد نمایش‌های اسلایدی یک‌روزه، در دسترس کاربران قرار گرفته است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا