تکنولوژی

بحرین تلگرام را فیلتر کرد

دسترسی برخی کاربران بحرینی به سرویس پیام‌رسان تلگرام با مشکل روبرو شده و پیگیری‌های انجام شده توسط وب‌سایت Bahrainwatch حکایت از اعمال محدودیت‌های ویژه از سوی ISPهای بحرینی دارد.

به گزارش وب‌سایت Bahrainwatch، نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام از قابلیت‌های ویژه‌ای بهره‌مند شده که امکان تبادل پیام‌های خصوصی میان کاربران را فراهم کرده و به کاربر امکان ایجاد (و یا پیوستن به) کانال‌های ارتباطی عمومی را خواهد داد. کانال‌هایی که محلی برای تبادل اطلاعات و به اشتراک‌گذای لینک و دیگر محتویات چندرسانه‌ای با دیگر اعضای کانال خواهد بود. 

با این وجود، به‌نظر می‌رسد این راهکار ارتباطی در کشور بحرین، مورد توجه رسانه‌های آزاد، مخالفان دولت و گروه‌های مخالف قرار گرفته است. این در حالی است که Bahrainwatch از دریافت گزارش‌های جدید مبنی بر بروز اختلال در دسترسی برخی کاربران بحرینی به سرویس‌های یادشده خبر داده است. موضوعی که در توییت‌های کاربران این کشور در شبکه توییتر نیز به چشم می‌خورد. بررسی‌های مسئولان این وب‌سایت نشان داده حداقل سه ISP بزرگ بحرین یعنی Batelco، Viva و Zain دسترسی کاربران خود به تلگرام را مسدود کرده‌اند. 

به گفته Bahrainwatch، با توجه به اینکه سه سرویس‌دهنده یادشده، تنها ارائه دهندگان خدمات ارتباطی تلفن همراه در بحرین به حساب می‌آیند و از سوی دیگر، مسدود کردن دسترسی کاربران به تلگرام به هیچ وجه با منافع مالی این اپراتورها سازگار نیست به‌نظر می‌رسد اعمال این محدودیت‌ها با نظر دولت انجام شده باشد.

منبع : آي تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.