تکنولوژی

فیس بوک ابزار گزارش خودکشی خود را به روز رسانی می کند

برنامه ضد خودکشی یا در واقع گزارش خودکشی فیس بوک به روز رسانی شد. این ابزار که سال پیش برای اولین بار در امریکا در دسترس قرار گرفته بود حالا برای تمامی کاربران در سرتاسر جهان قابل استفاده است و با همکاری سازمان سلامت و بهداشت روانی و همچنین با بهره گیری از تجربه افرادی که تجربه شخصی خودکشی و یا خود آزاری دارند تولید شده است.فیس بوک از طریق این ابزار، به کاربران فیس بوک این اجازه  را می دهد که بتوانند در صورت مشاهده پست و یا عکس مشکوک آن را نشانه گذاری کرده و گزارش دهند.

طبق گفته آنتیگون دیویس، رییس امنیت جهانی شبکه های اجتماعی و همکار محققش جنیفر گواداگنو،فیس بوک در حال حاضر با همکاری شرکای خود این ابزار را به تمامی زبان های موجود ارایه کرده است.

انتشار عکس های مچ دست بریده و ویدیو یک مرد 42 ساله در فیس بوک ، مسؤؤلان را به صرافت انداخت تا برای حفظ امنیت روانی شبکه ، قوانین جدی تری برای انتشار این گونه مطالب اعمال کنند.روز سه شنبه هفته گذشته ،وارون مالیک،  کارمند بخش فناوری اطلاعات یک شرکت، عکسی از مچ دست چپ خود منتشر کرده بود که آنرا بریده بود و زیر آن نوشته بود “پایان”. دوستان وی بعد از دیدن این پست به سرعت اقدام به کمک گرفتن کردند و بالاخره برادر مالیک وی را به نزدیک ترین بیمارستان رسانده بود.

1.65 میلیارد کاربر فعال این ابزار جدید فیس بوک میتوانند پست ها و عکس های مشکوک به خود کشی و خودآزاری را با سرعت بیشتر و پیچیدگی کمتر گزارش دهند.

فیس بوک در پستی اعلام کرد:

“با کمک این ابزار،اگر در فیس بوک با پستی مواجه شوید که شما را نگران سلامتی آن شخص می کند، می توانید به طور مستقیم با ان شخص ارتباط برقرار کنید و یا آن پست را سریعا به مسؤلان فیس بوک گزارش دهید.ما دراکثر نقاط دنیا گروه هایی تشکیل دادیم که مستقیما به گزارش های ارسالی کاربران نظارت می کنند که اولویت آنها همیشه گزارش های مربوط به خودآزاری است.همچنین برای شخصی که اقدام به انتشار این گونه مطالب کرده هم راه کارهای جدیدی ارایه کرده ایم. آنها می توانند با یک دوست تماس بگیرند یا با اورژانس و یا گزینه های دیگر را انتخاب کنند. کاربران میتوانند پست های مشکوک به خودکشی را از طریق منوی جدید اضافه شده به چند طریق گزارش دهند. گروه های جلوگیری کننده و پیش گیری کننده به صورت ناشناس میتوانند برای افرادی که قابلیت دسترسی به شخص مورد نظر را دارند پیغام ارسال کنند و درخواست کمک کنند.

فیس بوک از تمامی کاربران درخواست کرده در صورت مواجه با چنین پست هایی بلافاصاله اورژانس را خبر کنند.

طبق گزارش مجله مشهور لنسنت آمار خودکشی در کشور هند جزو بالاترین ها در دنیاست. اکثر خودکشی در بزرگسالان بین سنین 15  تا 29 سال اتفاق می افتد. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی هرساله در هند 170 هزار مرگ بر اثر خودکشی اتفاق می افتد.

 

 

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا