تکنولوژی

کاربران اپل در انتظار ساعت جدید

به گفته برخی کاربران ساعت اپل آنها معمولا روی میز یا داخل کمد است. اما سیستم‌عامل جدید شاید رغبتی ایجاد کند تا کاربران اپل‌واچ از ساعت هوشمند خود بیشتر استفاده کنند. اپل در سیستم‌عامل جدید خود چندین و چند ویژگی را اضافه کرده است اما آیا اینها کافی هستند؟

اپل در کنفرانس دوشنبه شب خود ساعت جدیدی معرفی نکرد، درواقع از هیچ دستگاه جدیدی رونمایی نشد. اما تغییرات نرم‌افزاری فراوانی را انجام داد. یکی از مهمترین آنها نسخه جدید آی‌اواس است. آی‌اواس 10 که احتمالا هم زمان با آی‌فون 7 آماده دانلود خواهد بود، ویژگی‌های زیادی را به دستگاه‌های اپل اضافه خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید: مهمترین معرفی‌های اپل در کنفرانس برنامه‌نویسان

با توجه به مشخصاتی که از نسل آینده مکینتاش گفته شد، مشخص است که مک‌بوک پرو بعدی احتمالا در دست ساخت است و پس از آن هم دومین ساعت اپل در صف تولید و عرضه قرار دارد. این موضوع را می‌توان از Watch OS3 هم حدس زد زیرا اپل امکاناتی را به سیستم‌عامل ساعت خود اضافه کرده که محدودیت‌های ساعت را پررنگ‌تر می‌کند. برای مثال اضافه شدن تماس با پلیس درحالی که ساعت اپل سیم‌کارت نمی‌خورد و مستقل از آی‌فون عمل نمی‌کند. همچنین قابلیت‌های دیگری مانند آماده نگه‌داشتن اپلیکیشن‌ها که باعث می‌شود آنها سریع‌تر باز شوند. تمام این ویژگی‌های جدید توجه اپل به ساعت را نشان می‌دهد و این توجه به نرم‌افزار مشخص می‌کند که سخت‌افزاری جدیدی هم در راه است.

البته اپل ادعا کرده همین ساعت فعلی جوابگوی تمام قابلیت‌های جدید خواهد بود. اما انتظار مردم یک ساعت خلاقانه و جدید است هرچند که Watch OS3 یک تحول بزرگ برای این ساعت بود و شاید مردم را به اپل واچ علاقه‌مند کند. الان بیشتر از یک سال از عمر ساعت اپل می‌گذرد و رقبا ساعت‌های بسیار بهتری تولید کرده‌اند اگر اپل هم یک ساعت جدید روانه بازار نکند علاوه‌بر اینکه ممکن است مشتریان را ناراضی کند بلکه فروش خوب تعطیلات پیش‌رو را نیز از دست خواهد داد.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا