تکنولوژی

۱۰ درصد از دارندگان آیفون ساعت اپل را می‌خرند

هیچ کس تا به حال این شانس را نداشته که ساعت هوشمند اپل را امتحان کند اما بر اساس یک تحقیق که توسط UBS انجام گرفته تعداد قابل توجهی از علاقه‌مندان به اپل از هم اکنون به فکر خرید آن هستند. 
بر اساس این تحقیق که از دارندگان آیفون انجام گرفته از هر ۱۰ نفر یکی گفته که به محض فروش اپل‌واچ اقدام به خرید آن می‌کند. این میزان هر چند زیاد به نظر نمی‌رسد اما سود ناخالصی برابر با ۳.۴ میلیارد دلار طی ماه‌های اول به سمت اپل سرازیر خواهد کرد. USB پیش‌بینی کرده که اپل ۲۴ میلیون اپل واچ را با متوسط قیمت ۴۳۲ دلار طی یک سال نخست به فروش می‌رساند.
انتظار می‌رود که فروش اپل تا سال ۲۰۱۶ دوبرابر شود و به ۶ میلیارد سود سالانه برسد. همچنین تا سال ۲۰۱۸ با فروش ۶۷ میلیون دستگاه از این ساعت‌ها مواجه خواهیم بود. بر این اساس موفقیت قابل توجه نسل نخست ساعت‌های هوشمند اپل را در معرض موفقیت قابل توجهی برای آینده این رده محصولی قرار می‌دهد. 
با این حال نتایج این تحقیق حاکی از آن است که ساعت اپل در صدر ساعت‌های مشابه در بازار نیست. از میان پاسخ دهندگان ۳۷ درصد مایل به خرید ساعت هوشمند سامسونگ (Samsung Gear) و ۲۵ درصد مایل به خرید ساعت اپل در سال ۲۰۱۵ خواهند بود. 
 
 
 
 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا