تکنولوژی

انتقاد بیل گیتس از بالون اینترنتی گوگل

با بهره وری از پروژه Loon، گوگل قصد دارد اینترنت را به وسیله بالون به دنیای تنکنولوژی عرضه کند. اولین بار گوگل بالون های عظیم مجهز به اینترنت را در نیوزیلند به هوا فرستاد و حالا قصد دارد این آزمایش را در کالفرنیا انجام دهد.اما این پروژه آزمایشی با انتفاد بیل گیتس روبرو شد.

گوگل در صفخه پروزه لوون در گوگل پلاس گفته است: “هدف از به هوا کردن این بالون ها این است که بتوانیم در مورد روش های جدید برای  پیشرفت تکنولوژی تحقیق کنیم مانند پنل ها و باطری های خورشیدی  و … “

گوگل همچنین اضافه کرد که زمانی که بالون بر فراز فرسنو( شهری در کالیفرنیا) بوده تداخلات سیگنالی  وجود داشته است.

اما رئیس شرکت مایکروسافت ، بیل گیتس معتقد است این تکنولوژی انقدر مسئله حیاتی و مهمی نیست و کشور های در حال توسعه مشکلات مهمتری دارند که باید به آنها رسیدگی شود.بیل گیتس در مصاحبه ای با مجله Bloomberg businessweek اظهار کرد:

“تصور کنید شخصی به خاطر بیماری مالاریا رو به مرگ است،به آسمان نگاه میکند و بالون اینترنتی را میبیند.نمیدانم بالون چگونه میخواهد به او کمک کند مطمئنم هیچ وبسایتی هم جواب این سوال را نمیداند.من شدیدا به انقلاب دیجیتتالی معتقد هستم اما اتصال مراکز درمانی و مدارس در کشورهای کم درآمد به دنیای مجازی به نظر من بسیارمطلوب تر است.”

بیل گیتس انجمن Bill & Melinda Gates  را به منظور اصلاح سطح آموزش و سلامت درسرتاسردنیا،  پایه گذاری کرد و بیماری مالاریا از جمله مشکلاتی است که این انجمن به آن رسیدگی میکند. این انجمن بیشتر از 2 بیلیون دلار به منظور ریشه کنی مالاریا و 1.4 بیلیون دلار برای مبارزه با ایدز سرمایه گذاری کرده است.

همانند  Google Glass ، پروزه لون هم ( Project Loon) به لیست پروزه های آینده گوگل اضافه شده است.گوگل عنوان کرده که این پروژه در روزهای ابتدایی خود به سر میبرد.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا