تکنولوژی

۲۸ خرداد آغاز رقابت‌های جهانی ربوکاپ

مهر- رئیس کمیته ملی ربوکاپ از آغاز مسابقات جهانی ربوکاپ 2012 از روز 28 خردادماه خبر داد و گفت: در این رقابتها 25 تیم دانشجویی و دانش آموزی در 13 لیگ شرکت خواهند کرد.

مرتضی موسی خانی با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی ربوکاپ افزود: این دوره از مسابقات جهانی در کشور مکزیک از 28 خرداد ماه جاری آغاز می شود.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ با بیان اینکه این رقابتها تا 4 تیرماه ادامه دارد، اظهار داشت: در 2 روز اول تیم ها رباتهای خود را Set UP می کنند و از روز سه شنبه این رقابتها آغاز می شود.

وی با تاکید بر اینکه در این رقابتها تیمهای دانشجویی و دانش آموزی کشور حضور خواهند داشت، ادامه داد: در این رقابتها تیمهایی از دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت، گیلان و واحدهایی از دانشگاه های آزاد و همچنین تعدادی از تیمهای دانش آموزی آمادگی خود را برای حضور در این رقابتها اعلام کردند.

موسی خانی تعداد تیمهای شرکت کننده را 25 تیم دانش آموزی و دانشجویی ذکر کرد و یادآور شد: تیمهای دانشجویی در لیگهای رباتهای انسان نما، نائو، رباتهای استاندارد پلت فرم، رباتهای فوتبالیست سایز کوچک و متوسط، رباتهای خانگی، امدادگر، رباتهای شبیه ساز دو بعدی، امداد و نجات و رباتهای مجازی شرکت خواهند کرد.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ، در لیگهای رباتهای فوتبال دو به دو و یک به یک، امدادگر دانش آموزی و لیگ COSPACE (همکاری رباتها با یکدیگر) را از جمله لیگهایی دانست که تیمهای دانش آموزی حضور خواهند داشت و ادامه داد: در این دوره از رقابتها 7 نفر از دانشجویان و اساتید ایرانی عضو کمیته فنی مسابقات جهانی ربوکاپ هستند.

وی همچنین از برگزاری سمپوزیوم هوش مصنوعی همزمان با برگزاری این رقابتها خبر داد و اضافه کرد: در این سمپوزیوم برخی از مقالات دانشجویان و اساتید ایرانی برای ارائه انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا