ارز دیجیتال

معرفی بهترین کیف پول دسکتاپ ارز دیجیتال برای ویندوز و مک

ارزهای دیجیتال از جمله مهم‌ترین دارایی و سرمایه‌های اشخاص هستند که در بازار ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند. موضوع حفظ و نگه‌داری از آنها از جمله مسائلی است که دغدغه بسیار مهمی برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود و آنها همیشه با خود فکر می‌کنند که چگونه باید از ارزهای خود نگه‌داری کنند؟

اما از انجایی که بازار ارزهای دیجیتال یکی از کامل‌ترین بازارهای اقتصادی است، برای این موضوع هم راهکار دارد. کیف پول‌های دیجیتال راهکار مطمئنی است که برای حفظ و نگه‌داری از ارزهای دیجیتال ارائه شده است. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که باید بدانیم از کدام کیف پول برای نگه‌داری ارزهایمان استفاده کنیم؟

بسیاری از کسانی که در بازار خرید ارز دیجیتال کم تجربه هستند، تصور می‌کنند که هرنوع کیف پولی ‌میتواند برای ارزهای دیجیتال مناسب باشد؛ اما این تفکر کاملا اشتباه است. برای هرکدام از ارزهای دیجیتال کیف پول‌‌های مخصوصی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

کیف پول ارزهای دیجیتال چیست؟

تصور کنید که شما صدها تومن پول کاغذی دارید، برای حفظ و نگه‌داری آن چه می‌کنید؟ اولین قدم برای نگه‌داری از پول‌هایتان این است که آنها را در کیف پول خود قرار دهید، نگه‌داری از ارزهای دیجیتال هم به همین صورت است. از آنجایی که ارزهای دیجیتال نوعی از دارایی حساب می‌شوند، برای نگه‌داری از آنها باید از کیف پول دیجیتال استفاده کنید.

کیف پول‌ ارز دیجیتال به نرم‌افزار‌هایی گفته می‌شود که قابلیت انتقال ارزهای دیجیتال به آنها وجود داشته باشد. این نرم افزارها به دو دسته سرد و گرم تقسیم شده و برای انواع ارز دیجیتال که خریداری شده استفاده می‌شوند. همچنین می‌توان از این کیف پول ها در گوشی موبایل و دستکاپ نیز استفاده کرد.

انواع کیف پول های دیجیتال

دسته‌بندی کیف پول‌های دیجیتال بسیار ساده بوده و به شما کمک می‌کند که با بهترین کیف پول برای ارز مورد نظرتان آشنا شوید:

کیف پول سرد

کیف پول‌های سرد به ان دسته از کیف پول‌های دیجیتال گفته می‌شود که ویژگی‌ها و اطلاعات خصوصی بیشتری دارند و به صورت کاغذی یا فیزیکی استفاده می‌شود. این کیف پول دارای دو مرز عمومی و خصوصی است و پیش از ایجاد رمز عمومی، مالک ارز نوعی از رمز خصوصی را ایجاد می کند و پس از آن خود به خود رمز عمومی(برای اطمینان بیشتر) نیز قرار داده می‌شود.

یکی از قابلیت‌هایی که درمورد این کبف پول وجود دارد این است که این کیف پول مانند یک سند است که تمامی اطلاعات ارزی و شخص در آن قید شده است و سرمایه‌گذاران می‌توانند آن را به دیگران بفروشند. البته این امر تنها زمانی امکان پذیر است که دو طرف به یکدیگر اطمینان داشته باشند.

کیف پول گرم

کیف پول گرم یا کیف پول‌های نرم افزاری از دیگر کیف پول های ارزهای دیجیتال هستند که قابلیت نصب روی گوشی موبایل را دارند. این کیف پول ها دارای یک رمز عمومی هستند که در سیستم قرار دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند با ثبت آن، وارد سیستم خود شده و ارز مورد نظر را به فروش رسانده یا وضعیت آن را بررسی کنند.

کیف پول دستکاپ

این دسته از کیف پول ها به صورت برنامه‌هایی عمل می‌کنند که قابلیت نصب بر روی رایانه را داشته باشند. درواقع کیف پول‌های دستکاپ به دو صورت نرم افزاری و افزونه عمل می کنند. در نوع اول شما می‌توانید اپلیکیشن کیف پول مورد نظر خود را بر روی دستکاپ نصب کرده و بر آن دسترسی داشته باشید، همچنین در دومین نوع می‌توانید افزونه مربوط به کیف پول خود را بر روی مرورگر مورد استفاده قرار داده و در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

چرا از کیف پول دستکاپ استفاده کنیم؟

کیف پول‌های دستکاپ از جمله کیف پول‌های گرم است که امنیت زیادی دارد و برای حفظ و نگه‌داری ارزهای دیجیتال بسیار مناسب است همچنین دستکاپ فضای بسیار مناسبی برای اجراسازی معاملات ارزی دارد و می‌تواند برای انواع خرید و فروش‌ ها مناسب باشد.

یکی دیگر از مزیت‌های که باعث می‌شود از کیف پول‌های دستکاپ استفاده کنیم این است که شخصی غیر از مالک ارز یا سرمایه‌گذاران نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد و کاملا تحت اختیار خودِ سرمایه گذاران است.

چگونه باید کیف پول درستی انتخاب کنیم؟

انتخاب کیف پول مناسب یکی از شراط لازم برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال و انجام معامله‌های پرسود است. اما اینکه کدام کیف پول برای چه ارزی مناسب است از جمله سوالات و مسائلی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران نوپا به آن فکر می‌کنند.

برای اینکه بدانید کدام کیف پول برای ارز شما مناسب است یک راهکار قابل اطمینان وجود دارد، آن هم تحقیق و پرسش است. به زبان ساده‌تر شما باید پیش از شروع فعالیت‌های ارزی خود، از چندین شخص که تجربیات بیشتری در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال داشته‌اند تحقیق و پرس‌وجو کنید.

همچنین می توانید از مشاورانی که در صرافی‌های معتبر حضور دارند سوال کنید. البته برای بسیاری از اشخاص مشکلاتی مانند عدم دسترسی اسان به صرافی‌های معتبر وجود دارد، اما همچنان جای نگرانی نیستف زیار می‌توانید از طریق مراجعه به یک صرافی آنلاین معتبر ایرانی، سوالات خود در این زمینه را بپرسید و اطلاعات خوبی به دست بیاورید.

بهترین کیف پول های دستکاپ

برای استفاده از برنامه‌های قابل اجرا بر روی دستکاپ و نگه‌داری ارزهای دیجیتال روی رایانه کیف پول‌های مختلفی وجود دارد که در قسمت زیر به بهترین آنها اشاره خواهیم کرد.

  • کیف پول الکتروم (Electrum)
  • کیف پول کوینومی (Coinomi)
  • کیف پول اکسودوس (Exodus)
  • کیف پول بیت‌کوین کور (Bitcoin Core)
  • کیف پول اتمیک (Atomic)
  • کیف پول کوپی (Copay)
  • کیف پول آرموری (Armory)

هرکدام از این کیف پول ها قابلیت استفاده بر دستکاپ را داشته و بر اساس الگوریتم‌های یکسانی ایجاد شده اند. ویژگی بسیار خوبی که درمورد این کیف پول ها وجود دارد این است که نحوه کارکرد آنها بسیار ساده بوده و دارای امنیت زیادی هم هستند.

به همین دلیل جزو برترین کیف پول‌های دستکاپ شناخته شده و بیشترین میزان استفاده را دارند. همچنین در نسخه‌های متفاوت از هرکدام این کیف پول ها، مزیت ها و ویژگی‌های بسیار بهتری از هرکدام ارائه شده که میزان رضایت سرمایه‌گذاران را افزایش داده است.

چرا باید به کیف پول های نرم افزاری اعتماد کنیم؟

از آنجایی که نگه‌داری ارزهای دیجیتال کاملا بر عده کیف پول‌های دیجیتال است، انتخاب نوع آنها و ویژگی‌های آنان نیز به عهده خود سرمایه‌گذاران است. همچنین تمامی نسخه‌هایی که از کیف پول‌های مختلف ارائه شده است دارای رمزهای مختلف و مراحل امنیتی مختلفی است که بیشترین میزان امنیت را برای کاربران ایجاد کند.

همچنین در بسیاری از کیف پول ها، سرمایه‌گذاران می‌توانند رمز مورد نظر خود را برای کیف پول انتخاب کنند، به همین دلیل می‌توان به این دسته از کیف پول ها اطمینان کرد و از آنها برای حفظ ارزهای دیجیتال استفاده کرد.

کلام آخر

امروزه باتوجه به وجود هکرها و افراد سودجو، حفظ و نگه‌داری از ارزهای دیجیتال جزو حیاتی‌ترین موضوعات دنیای ارزهای دیجیتال است. پس برای حفظ سرمایه خود و عدم دسترسی اشخاص غیر به آن، از کیف پول‌های مورد اطمینان استفاده کنید که سرمایه خود را یک شبه از دست ندهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا