شبکه‌های اجتماعی

ایلان ماسک: پیش‌فرض محیط برنامه ایکس٬ حالت تیره خواهد بود

به روز رسانی: بعد از اینکه ماسک اعلام کرد قرار است حالت دارک مد به عنوان تغییری دائمی به روی برنامه توییتر یا ایکس اعمال گردد، وی حالا اعلام کرده:« بسیاری از کاربران درخواست کرده‌اند که حالت لایت یا روشن به عنوان یک گزینه قابل انتخاب باقی بماند، همینطور نیز خواهد شد. اما حالت دیفالت برنامه تیره بوده و حالت نیمه تاریک یا Dim حذف خواهد شد.»

ایلان ماسک غالبا به عنوان فردی چالش‌گرا شناخته می‌شود. در اقدامی تازه اعلام کرده که «حالت تیره» یا «Dark Mode» قرار است برای همیشه روی پلتفرم توییتر اجرا گردد. وی جدیدا در پستی اعلام کرد:« این پلتفرم به زودی تنها با حالت تیره یا دارک مد ارائه خوهد شد زیرا این حالت از همه لحاظ بهتر است.

این خبر خیلی زود مخاطبان و کاربران این برنامه را به واکنش وا داشت که مدعی بودند خواندن متون روشن و سفید روی زمینه تیره سخت است. بسیاری از کاربران نیز از توییتر درخواست کردند که حتی اگر حالت تیره به عنوان تنظیمات دیفالت توییتر انتخاب شد، حالت روشن به عنوان یک گزینه قابل انتخاب حفظ شده و باقی بماند.

در بسیاری از برنامه‌ها به صورت خودکار و با توجه به تنظیمات سیستم عامل دستگاه کاربر، حالت تیره یا روشن برنامه را تغییر پیدا می‌کند و قائدتا این شیوه‌ای است که مناسب‌تر به نظر می‌رسد زیرا برخی از کاربران به ندرت از حالت دارک مد در دستگاه خود استفاده می‌کنند. با این وجود، حالت تیره همیشه طرفداران خود را دارد و ظاهرا ماسک نیز با توجه به سلیقه این افراد قصد اعمال این تغییر بزرگ را در برنامه خود دارد.

توییتر در حال حاضر چندین گزینه برای پشت صفحه برنامه کاربران خود ارائه می‌کند که بر اساس سلیقه و تمایل کاربران قابل انتخاب است. حالت روشن(Light Mode)، تنطیمات صفحه نیمه تاریک با پشت صفحه آبی تیره یا خاکستری و حالت بدون نور( Lights Out) که در آن صفحه پشتی برنامه کاملا سیاه است.

تغییر نام برنامه توییتر به نام  «ایکس» نیز در حال انجام است: اخیرا تغییراتی در برنامه اندروید توییتر اعمال شد و نام و لوگوی جدید این برنامه حالا در گوگل پلی استور نیز قابل مشاهده است. در برنامه مخصوص سیستم عامل آی‌او‌اس نیز احتمالا به زودی شاهد اعمال این تغییرات خواهیم بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا