هوش مصنوعی

هوش مصنوعی گوگل بارد اکنون می‌تواند صحبت کند

ابزار هوش مصنوعی گوگل بارد پس از دریافت آپدیت‌های جدید، به قابلیت‌هایی همچون دانش زبانی ارتقایاقته، کنترل پاسخ‌های دقیق‌تر و توانایی پاسخگویی با گفتار علاوه بر متن به‌روزرسانی شد.  

همچنین آپدیت‌های جدید باعث شده تا بارد بتواند به بیش از چند زبان زنده دنیا صحبت کند. به گفته جک کراوزیک، مدیر تیم تحقیقاتی بارد، کاربران اکنون می‌توانند به زبان‌هایی همچون عربی، چینی، آلمانی، هندی و اسپانیایی با این ابزار هوش مصنوعی صحبت کنند. همچنین امکان استفاده از این پتلفرم برای کاربرانی از سایر کشورهای جهان همچون برزیل و برخی کشورهای اروپایی نیز فراهم شده است.  

امرنگ سابرامانیا، نایب رئیس بخش مهندسی گوگل نیز با انتشار پستی نوشت: در کنار ارائه امکان استفاده از بارد برای کاربرانی از سایر کشورها و با زبان‌های مختلف در جهان، تلاش کردیم تا به اصول و قوانین پایبند باشیم و از بازخوردهای کاربران استفاده کنیم و قدم‌هایی را نیز در جهت حفاظت از حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربران برداریم.

به طور کل، هوش مصنوعی گوگل بارد اکنون می‌تواند صحبت کند. کاربران نیز می‌توانند پاسخ‌های این ابزار را به صورت مکتوب و یا صوتی دریافت کنند. قابلیتی که به گفته مدیران گوگل، به کاربران کمک می‌کند تا با تلفظ درست کلمات در بیش از ۴۰ زبان جدید اضافه شده به این پلتفرم آشنا شوند.  

همچنین این امکان برای کاربران فراهم شده تا از میان پنج گزینه ساده، بلند، کوتاه، حرفه‌‎ای و معمولی؛ لحن هوش مصنوعی را انتخاب کنند. البته این قابلیت فعلا برای زبان انگلیسی در دسترس است اما گوگل وعده داد که به زودی به سایر زبان‌ها نیز گسترش خواهد داد.  

همچنین این ابزار هوش مصنوعی به قابلیت تفسیر تصاویر ارسالی در چت‌ها از طریق فیلد دستور مجهز شده که نسبت به آپلود آن به عنوان یک سند، سریع‌تر و راحت‌‎تر است. درواقع، کاربران می‌توانند اطلاعات بیشتری را درباره محتوای تصاویر درخواست کنند و یا محتواهایی همچون زیرنویس را بر اساس آن، ایجاد کنند. البته فعلا این قابلیت نیز به صورت زبان انگلیسی ارائه شده است.

همچنین کاربران می‌توانند کدهای پایتون تولیدشده با بارد را به رپلیت (Replit) یا کولب (Colab) اکسپورت کنند. از دیگر گزینه‌های جدید این ابزار می‌توان به امکان کپی و اشتراک‌گذاری چت‌ها با سایر کاربران اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا