ارز دیجیتال

دو ارز دیجیتال سلر و ترشولد در نوبیتکس لیست شدند

ارزهای دیجیتال سلر و ترشولد در نوبیتکس لیست شدند و امکان خرید و فروش آنها در دو بازار ریالی و تتری نوبیتکس امکانپذیر شد. 

ارز دیجیتال سلر 

سلر نتورک یک پلتفرم لایه دوم برای بهبود مقیاس‌پذیری است که به ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز در بلاکچین‌های مختلف کمک می‌کند. ارز سلر نتورک به‌عنوان یک قرارداد هوشمند بر بستر بلاکچین‌هایی مانند اتریوم و پولکادات راه‌اندازی شده است. اهداف اصلی ارز دیجیتال CELER ساده‌سازی مراحل استفاده از قراردادهای هوشمند، تراکنش‌های زنجیره‌ای بسیار سریع و فراهم کردن محیطی امن برای پیاده‌سازی برنامه‌های غیرمتمرکز در بلاکچین‌های مختلف است. 

ایده اصلی پشت ارز سلر نتورک این است که به توسعه‌دهندگان کمک کند تا برنامه‌های غیرمتمرکز خود را از طریق راهکارهای لایهٔ دوم مقیاس‌پذیر کنند. همچنین سلر ابزارهای لازم را برای حل برخی از مشکلاتی که پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند با آن درگیر هستند ارائه می‌کند.

تعداد کل توکن‌های رمز ارز سلر نتورک ۱۰ میلیارد واحد است که تاکنون بیش از ۷۶ درصد از این توکن‌ها، معادل ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون توکن وارد بازار شده است.

قیمت ارز دیجیتال سلر در روزهای ابتدایی لیست شدن در صرافی‌های رمزارز، حدود ۰.۰۲۲ دلار بوده و در حال حاضر هم تقریبا با همین قیمت معامله می‌شود. اما در اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی، قیمت CELR تا اوج ۰.۱۷ دلاری هم رسیده است.

با توجه به تمرکز سلر بر مقیاس‌پذیری و حوزهٔ قراردادهای هوشمند، می‌توان گفت که این پروژه بازار بزرگی را برای فعالیت انتخاب کرده است. با این حال، وجود رقبای بزرگ و پرشمار در این بازار می‌تواند چالش اصلی ارز سلر نتورک باشد. 

همچنین چندزنجیره‌ای بودن سلر نتورک و فعالیت آن در بلاکچین‌های بزرگی مانند اتریوم، بایننس اسمارت چین و پولکادات می‌تواند به افزایش موارد استفادهٔ آن کمک کند. همه اینها عواملی هستند که می‌توانند در قیمت ارز سلر نتورک تاثیرگذار باشند.

در انتخاب صرافی برای معامله ارزهای دیجیتال از جمله رمز ارز سلر باید چندین عامل مهم را در نظر گرفت. امنیت دارایی‌های رمزارزی در صرافی، پشتیبانی از جفت‌ارزهای مختلف، اعتبار صرافی نزد معامله‌گران رمزارز، حجم معاملات، عمق بازار و نقدینگی، سرعت برداشت دارایی‌ها و پشتیبانی مناسب از کاربران از جمله موضوعاتی است که باید در انتخاب صرافی برای خرید و فروش در نظر گرفت. 

در حال حاضر امکان خرید ارز دیجیتال سلر و فروش یا نگهداری این رمزارز در بازارهای ریالی و تتری صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس فراهم شده است. 

ارز دیجیتال ترشولد 

در دنیای امروز، کاربران برای استفاده از برخی خدمات باید بخشی از اطلاعات شخصی خود را در اختیار نهادها یا شرکت‌های ثالث قرار دهند. برای مثال، برای استفاده از تاکسی اینترنتی کاربر باید موقعیت و شماره تلفن خود را در اختیار تاکسی‌‌های اینترنتی قرار دهند. یا برای دریافت وام از بانک‌ها، کاربر باید اطلاعات هویتی و مالی خود را در اختیار بانک قرار دهد. 

به این ترتیب، کاربر باید برای استفاده از خدمات مختلف باید این موضوع را سبک-سنگین کند که اطلاعات بیشتری از حریم خصوصی خود را فاش کند تا بتواند از خدمات بیشتری استفاده کند یا برای حفظ حریم خصوصی خود، قید استفاده از برخی خدمات را بزند.

هدف ارز ترشولد این است که با استفاده از فناوری رمزنگاری، بستری را فراهم کند که کاربر بتواند از بیشترین خدمات استفاده کند، بدون اینکه اطلاعات خود را به‌صورت مستقیم در اختیار نهادهای ثالث قرار دهد.

فرآیند رمزنگاری در ترشولد به‌گونه‌ای انجام می‌شود که عملیات حساسِ مربوط به اطلاعات افراد در چندین نودِ مستقل از هم توزیع می‌شود. برای اینکه یک عملیات با موفقیت انجام شود، باید حداقل تعدادی از این نودها باهم همکاری کنند. این ایده ساده، امنیت یک سیستم اطلاعاتی را به  طرز چشمگیری افزایش و همچنین اتکا به نهادهای متمرکز را کاهش می‌دهد. در این سیستم، هیج بازیگر مخربی نمی‌تواند در کار سیستم اختلال ایجاد کند. حتی اگر برخی از نودها به درستی کار نکنند، تا زمانی که حداقل تعدادی از مشارکت‌کنندگان از قوانین شبکه پیروی کنند، سیستم به‌صورت ایمن و صحیح به کار خود ادامه خواهد داد.

تعداد کل توکن‌های ترشولد ۱۰ میلیارد و ۵۱۵ میلیون واحد است. تاکنون بیش از ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون از این توکن‌ها، معادل ۸۲ درصد از کل عرضهٔ آن، وارد بازار شده است. 

ترشولد از اوایل سال ۲۰۲۲ در برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال لیست و معاملهٔ آن با قیمت ۰.۱۴ آغاز شد و چند هفته بعد به اوج قیمتی ۰.۱۸ رسید. قیمت ارز ترشهولد در هر لحظه در نمودار بالای صفحه قابل‌مشاهده است.

ترشولد یک توکن اتریومی است و مهاجرت اتریوم به سازوکار اثبات سهام و احتمال کاهش چشمگیر کارمزدهای این بلاک چین بعد از پیاده‌سازی شاردینگ، کمک بزرگی به پیشرفت اکوسیستم‌‌هایی خواهد کرد که برپایه اتریوم شکل گرفته‌اند. این موضوع می‌تواند موارد استفاده از ارز ترشهولد را به‌صورت چشمگیری بالا ببرد و باعث افزایش قیمت آن شود.

ترشولد در واقع از ترکیب دو پروژه کیپ نتورک (Keep Network)‌ و نوسایفر (NuCypher) به وجود آمده است. توکن بومی این شبکه که با نماد T شناخته می‌شود بر بستر اتریوم پیاده‌سازی شده است و توکن حاکمیتی دائوی ترشهولد است.

یکی از ویژگی‌های مهم ترشولد، توکن tBTC است. t‌BTC نسخهٔ توکنیزه‌شده بیت کوین در بلاکچین اتریوم است که می‌توان آن را در دینای دیفای و وب ۳ استفاده کرد. البته این امکان قبلا در پروژهٔ رپد بیت کوین (WBTC) فراهم شده بود. اما مزیت tBTC نسبت به WBTC، غیرمتمرکز بودن آن است. tBTC به جای یک نهاد متمرکز، از گروهی از اپراتور‌ها که به‌صورت تصادفی انتخاب شده‌اند استفاده می‌کند تا پلی بین دو بلاکچین بیت کوین و اتریوم ایجاد کند. این گروه از اپراتورها به‌صورت مستقل از هم کار می‌کنند تا با استفاده از فناوری رمزنگاری، بیت کوین دریافت‌شده از کاربر را به‌صورت ایمن و با توافق حداقلی میان نودها، وارد بلاک چین اتریوم کنند. 

برای خرید ارز دیجیتال ترشولد و سایر ارزهای دیجیتال می توانید از صرافی نوبیتکس به عنوان بزرگترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران با مزدیک به پنج میلیون کاربر استفاده کنید. 

نوشته های مشابه

‫8 دیدگاه ها

  1. Harika bir paylaşım, özellikle konunun önemli detayları oldukça net bir şekilde açıklanmış. İnsanları çeşitli karmaşık anahtar kelimelerle yormak yerine, okumaktan keyif alacağı içerikler her zaman daha iyidir. Kaliteli paylaşım adına teşekkür eder, paylaşımlarınızın devamını sabırsızlıkla beklerim.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا