تکنولوژی

عمر باتری ساعت جی شاک کاسیو چقدر است؟

همه ما ساعت‌های کاسیو را به عنوان مقاوم‌ترین و بادوام‌ترین ساعت‌ها میشناسیم. یکی از عواملی در تعیین مقاومت و دوام ساعت تاثیر دارد، عمر باتری ساعت‌های کوارتز است. امروز می‌خواهیم نگاهی به نوع و دوام باتری‌های جی شاک کاسیو بیاندازیم. حتما میدونید که ساعت‌های جی شاک کاسیو به عنوان قدرتمند‌ترین ساعت‌های ورزشی جهان شناخته می‌شوند. و حتما باید جالب باشد که بدونیم عمر باتری این ساعت‌های قدرتمند چقدر دوام دارد. پس در ادامه همراه ما باشید تا تمام عوامل کوتاه یا زیاد شدن عمر باتری ساعت‌های جیشاک را بررسی کنیم.

میانگین عمر باتری ساعت جی شاک کاسیو چقدر می‌باشد؟

پاسخ کوتاه این است که باتری ساعت کاسیو جی شاک اورجینال شما بین دو تا پانزده سال دوام خواهد آورد و پنج تا شش سال همان چیزی است که شما باید انتظار آن را داشته باشید. به طور خاص مدت زمان ماندگاری آن کاملاً به نحوه استفاده شما از ساعت و اینکه آیا یکی از مدل‌های ساعت سولار (خورشیدی) را دارید یا خیر بستگی دارد.

به عنوان مثال، تعداد دفعات استفاده از نور پس‌زمینه و زنگ هشدار نقش مهمی در تعیین طول عمر باتری ساعت کاسیو G-Shock شما دارد. اگر از هر دو این قابلیت‌ها بسیار کم استفاده می‌کنید یا اصلاً استفاده نمی‌کنید، می‌توانید یک دهه کامل از باتری ساعت به خوبی استفاده کنید. در واقع، استفاده نکردن از نور پس‌زمینه به حداقل دو برابر کردن عمر باتری تبلیغ شده ساعت شما کمک می‌کند. و اگر از ساعت خورشیدی یا همان سولار استفاده می‌کنید، عمر باتری ساعت جی شاک شما قطعا طولانی‌تر خواهد بود. ساعت‌های سولار با دریافت نور مستقیم یا غیر مستقیم انرژی را ذخیره می‌کنند تا در زمانیکه ساعت در معرض نور قرار ندارد، به حرکتش ادامه دهد. به همین دلیل می‌توانیم بگوییم عمر ساعت‌های سولار از ساعت‌های باتری معمولی بیشتر می‌باشد.

چه چیزی بر عمر باتری G-Shock تأثیر می‌گذارد؟

عوامل زیادی وجود دارد که بر عمر باتری ساعت جیشاک کاسیو شما تاثیر می‌گذارد. در ادامه به 3 عامل مهم و تاثیرگذار اشاره می‌کنیم:

تاثیر تغییرات دما:

دما نقش مهمی در تعیین مدت دوام باتری ساعت شما دارد. عمر کامل باتری تبلیغ شده با این فرض است که باتری به طور مداوم در معرض دمای معمولی اتاق قرار دارد. اغلب قرار دادن باتری در معرض تغییرات ناگهانی دما یا رطوبت بالا همیشه باعث کوتاه شدن باتری می‌شود.

چه چیزی بر عمر باتری G-Shock تأثیر می‌گذارد؟
چه چیزی بر عمر باتری G-Shock تأثیر می‌گذارد؟

استفاده از ویژگی‌ها:

استفاده بیش از حد از ویژگی‌های ساعت اسپرت ورزشی جی شاک مانند: نور پس زمینه، کرنومتر، زنگ هشدار، نمایشگر LED و حتی کرنوگراف باعث کم شدن عمر باتری ساعت شما می‌شود. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود در صورت عدم نیاز به این موارد تا حد امکان از این قابلیت‌ها استفاده نکنید. استفاده مکرر از هر یک از این ویژگی‌ها باتری را خیلی سریع تخلیه می‌کند، بنابراین نیاز به تعویض دارد.

قابلیت ذخیره انرژی با باتری خورشیدی:

ساعت‌های خورشیدی، به طور کلی، مزایای بی شماری نسبت به انواع دیگر ساعت‌ها دارند، از جمله این واقعیت که بسیار گران نیستند، سازگار با محیط زیست هستند، نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند و نیاز به تعویض باتری کمتری دارند. با این حال، با فرض اینکه بتوانید به طور مداوم ساعت را در محیطی خنک، خشک و بدون اکسیژن نگه دارید، باتری ساعت از نظر فنی می‌تواند طول عمر خیلی بیشتری داشته باشد.

چگونه بفهمیم باتری ساعت جی شاک در حال اتمام است؟

بیشتر ساعت‌های جی شاک دارای نشانگر میزان باتری هستند که به وضوح به شما اطلاع می‌دهد که عمر باتری در حال اتمام است یا خیر. با این حال، حتی اگر مدلی از آنها را خریداری کردید که نشانگر میزان باتری ندارد، چندین راه برای تعیین اینکه آیا عمر باتری ساعت شما رو به اتمام است یا نه وجود دارد. اگر متوجه شدید که اعداد روی صفحه نمایش LCD کم رنگ شده با با زدن دکمه نور پس زمینه کمی نوشته‌ها واضح‌تر می‌شوند، یا با زدن دکمه Light نور ضعیفی را مشاهده کردید مطمئن باشید باتری ساعت رو به اتمام می‌باشد.

چگونه بفهمیم باتری ساعت جی شاک در حال اتمام است؟ 
چگونه بفهمیم باتری ساعت جی شاک در حال اتمام است؟

خرید باتری ساعت جی شاک اورجینال

مواردی که در این مقاله گفته شد بیشتر برای نحوه استفاده صحیح از ساعت جی شاک و حفظ دوام عمر باتری این ساعت بود. اما یکی از دغدغه کسانی که از ساعت جی شاک استفاده می‌کنند، خرید باتری اورجینال برای ساعت‌شان است. تهیه باتری اورجینال و استفاده از آن هم یکی دیگر از نکاتی است که بر عمر مفید باتری و عملکرد درست ساعت تاثیر می‌گذارد. برای اطمینان از خرید باتری اورجینال کاسیو باید به نمایندگی‌های این برند مراجعه کنید. سایت و فروشگاه معتبر ساعت ایران تایمر نه تنها یک نمایندگی معتبر برای ساعت‌های اورجینال کاسیو است بلکه یک مرجع برای قطعات این برند محبوب است. در ایران تایمر با خیال راحت از اصالت محصولات می‌توانید خرید کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا