اپلموبایل

کاهش ۶ میلیونی تولید آیفون در پی مشکلات کارخانه فاکسکان

به نظر می‌رسد که مشکلات اخیرا در کارخانه فاکسکان واقع در ژنگژو چین، برنامه‌های اپل برای تولید گوشی‌های آیفون را مختل کرده و احتمالا ۶ میلیون دستگاه گوشی آیفون ۱۴ پرو کمتر از حد انتظار اپل، روانه بازار شود.

کارخانه فاکسکان در ژنگژو که بخش عمده‌ای از تولید گوشی‌های آیفون به ویژه آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو پلاس را برعهده دارد، از اواسط ماه اکتبر و به دلیل شیوع دوباره ویروس کرونا، محدودیت‌های سفت‌وسختی را به خود دید.

گفته می‌شود که از میان ۲۰۰ هزار کارمند این شرکت که آنها نیز تحت تدابیر محافظتی هستند، ۲۰ هزار کارگر در این کارخانه قرنطینه شدند و به دلیل کمبود مواد غذایی، بسیاری از آنها از کارخانه خارج شدند.  

اخیرا نیز برخی از کارگران در اعتراض به عدم دریافت حقوق و شرایط قرنطینه، شورش کرده بودند که بر اساس اعلام بلومبرگ، بخش زیادی از آنها اخراج و نیروهای جدید جایگزین شدند. این شرکت همچنین تلاش کرد تا از طریق ارائه پاداش‌های ۱۸۰۰ دلاری، کارگران تمام‌وقت خود را برای ماندن در کارخانه تا ماه دسامبر و ژانویه ترغیب کند.

با این حال، گزارش‌هایی در خصوص فوت هشت کارگر این کارخانه از زمان آغاز همه‌گیری منتشر شد که فاکسکان این گزارش‌ها را تکذیب کرد. اپل در وایل ماه جاری میلادی هشدار داد که محدودیت‌های کرونایی در این کارخانه می‌تواند برای میزان تولیدات مدل‌های پرو آیفون ۱۴ تاثیرگذار باشد.

گفته می‌شود که حدود شش میلیون دستگاه کمتر از آنچه پیش‌بینی شده بود، در نتیجه این مشکلات، تولید خواهد شد. اما اپل و فاکسکان امیدوارند که این ضرر را در سال آینده میلادی جبران کنند.

در حال حاضر، بازار جهانی به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی و کمبود تقاضا برای گوشی‌هایی با قیمت بالا، شرایط را برای اپل و فروش مدل‌های آیفون ۱۴ این شرکت سخت کرده است. در ماه اکتبر برخی منابع خبری گزارش دادند که اپل به دو شرکت تامین‌کننده آیفون اعلام کرد که تولیدات آیفون ۱۴ پلاس را تا ۹۰ درصد کاهش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا