اپلموبایل

آیفون ۱۵ پرو با طراحی بدون دکمه عرضه ‌‌می‌شود؟

مینگ-چی کو، تحلیلگر دنیای فناوری مدعی شد که اپل احتمالا در مدل‌های آیفون ۱۵ پرو، دکمه‌های مکانیکی پاور و تنظیم صدا، جای خود را به دکمه‌هایی شبیه دکمه هوم آیفون ۷ خواهند داد.

این تحلیلگر از این تغییر به عنوان دکمه‌های حالت جامد (Solid-State) یاد کرد و افزود که عملکردی مکانیکی ندارند و بدین ترتیب، موتورهای تپتیک (Taptic) در این گوشی به سه عدد افزایش خواهد یافت. این فناوری، مبتنی بر حس لامسه بوده و سبک متفاوتی از حس بازخورد را برای کاربر ایجاد می‌کند.

اپل پیشتر از این طراحی در ترک‌پدهای موجود در سیستم‌های مک خود نیز استفاد کرد؛ جایی که دیگر، جابجایی فیزیکی ندارند و فشار را با لرزش‌های کوچک احساس می‌شود. گفته می‌شود که در این مدل‌های جدید آیفون، موتورهای اضافی تپتیک در سمت چپ و راست تعبیه می‌شوند تا بازخوردها را به کاربران ارائه دهند تا اینچنین به نظر برسد که دکمه‌های فیزیکی را فشار می‌دهند.

این تغییرات جدید بدین معنی است که تعداد موتورهای تپتیک در مدل‌های آیفون ۱۵ پرو اپل در سال آینده، از یک به سه عدد افزایش خواهد یافت. البته چند سال قبل نیز شایعه شده بود که اپل قصد دارد از دکمه‌های حالت جامد در اپل واچ استفاده کند که این شایعه به واقعیت تبدیل نشد.

البته هنوز زود است که بخواهیم درباره تحقق پیش‌بینی مینگ-چی کو در آیفون‌های پرو سال بعد اپل اظهارنظر کنیم؛ چرا که استفاده از این طراحی جدید نیازمند فضایی خالی در دو طرف بدنه دستگاه است تا بتواند موتورهای تپتیک را در خود جای دهد.

این تحلیلگر همچنین مدعی شد که طراحی بدون دکمه و استفاده از درگاه USB-C، تغییرات مهم در آیفون ۱۵ اپل خواهد بود.

نوشته های مشابه

‫30 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا