اپلموبایل

آیفون ۱۵ پرو با طراحی بدون دکمه عرضه ‌‌می‌شود؟

مینگ-چی کو، تحلیلگر دنیای فناوری مدعی شد که اپل احتمالا در مدل‌های آیفون ۱۵ پرو، دکمه‌های مکانیکی پاور و تنظیم صدا، جای خود را به دکمه‌هایی شبیه دکمه هوم آیفون ۷ خواهند داد.

این تحلیلگر از این تغییر به عنوان دکمه‌های حالت جامد (Solid-State) یاد کرد و افزود که عملکردی مکانیکی ندارند و بدین ترتیب، موتورهای تپتیک (Taptic) در این گوشی به سه عدد افزایش خواهد یافت. این فناوری، مبتنی بر حس لامسه بوده و سبک متفاوتی از حس بازخورد را برای کاربر ایجاد می‌کند.

اپل پیشتر از این طراحی در ترک‌پدهای موجود در سیستم‌های مک خود نیز استفاد کرد؛ جایی که دیگر، جابجایی فیزیکی ندارند و فشار را با لرزش‌های کوچک احساس می‌شود. گفته می‌شود که در این مدل‌های جدید آیفون، موتورهای اضافی تپتیک در سمت چپ و راست تعبیه می‌شوند تا بازخوردها را به کاربران ارائه دهند تا اینچنین به نظر برسد که دکمه‌های فیزیکی را فشار می‌دهند.

این تغییرات جدید بدین معنی است که تعداد موتورهای تپتیک در مدل‌های آیفون ۱۵ پرو اپل در سال آینده، از یک به سه عدد افزایش خواهد یافت. البته چند سال قبل نیز شایعه شده بود که اپل قصد دارد از دکمه‌های حالت جامد در اپل واچ استفاده کند که این شایعه به واقعیت تبدیل نشد.

البته هنوز زود است که بخواهیم درباره تحقق پیش‌بینی مینگ-چی کو در آیفون‌های پرو سال بعد اپل اظهارنظر کنیم؛ چرا که استفاده از این طراحی جدید نیازمند فضایی خالی در دو طرف بدنه دستگاه است تا بتواند موتورهای تپتیک را در خود جای دهد.

این تحلیلگر همچنین مدعی شد که طراحی بدون دکمه و استفاده از درگاه USB-C، تغییرات مهم در آیفون ۱۵ اپل خواهد بود.

نوشته های مشابه

‫172 دیدگاه ها

 1. iGaming 분야에서 혁신적이고 표준화된 콘텐츠를 제공하는 최신 프라그마틱 게임은 슬롯, 라이브 카지노, 빙고 등 다양한 제품을 통해 최고의 엔터테인먼트를 선사합니다.
  프라그마틱플레이

  프라그마틱의 빙고 게임은 항상 즐겁고 흥미로워요. 여기에서 더 많은 빙고 게임 정보를 확인하세요!

  https://www.buytamoxifen.site
  https://www.kinox3k.site
  https://www.jeffklee.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا