گوناگون

سئوی داخلی سایت و هر آنچه در مورد سئو داخلی باید بدانید

سئوی داخلی روند بهینه سازی یک وب سایت برای بهبود رتبه سایت در موتورهای جست و جو است، سئو داخلی به ربات‌های موتور جستجو و کاربران اجازه می‌دهد تا وب سایت شما را بهتر درک کنند.

به نوعی سئوی داخلی هم موجب رضایت کاربران می‌شود و هم موجب توجه بیشتر الگوریتم‌های گوگل.

بر خلاف سئوی خارجی و بک لینک که تسلط زیادی روی آن‌ها نداریم، سئو داخلی تماما توسط وبمستر قالب انجام است.

درست است که اولین مرحله ی سئوی داخلی اطمینان از ایندکس صحیح سایت توسط ربات‌های گوگل است اما قبل از آن باید شرایط را برای این کار مهیا کنید.

همانطور که دعوت مهمان به منزلی به هم ریخته سبب نارضایتی مهمان می‌شود. اگر سایت شما شرایط اولیه را نداشته باشد ایندکس صورت نمیگیرد و اگر هم ایندکس انجام شود نتیجه قابل قبول نخواه دبود.

برنابراین در ابتدا باید حد اقل ۱۰ محتوا در سایت خود منتشر کنید، ساختار سایت خود را بررسی کنید و اشکالات آن را رفع کنید، خطاهای فنی سایت را در صورت وجود برطرف کنید. لینک سازی داخلی را بین محتوای خود انجام دهید و سپس می‌توانید انتظار داشته باشید که سایت شما به مرور دارای رتبه شود.

سئو سایت تازه ایجاد شده مانند کودکیست که نیاز به رسیدگی دارد، در واقع نمی‌توان با یک بار انجام سئو آن را رها کرد. مخصوصا سئو داخلی که به مرور زمان ممکن است نیاز به بررسی بیشتری داشته باشد، برای مثال مطالب سایت باید در بازه‌های زمانی خاص بروز شوند و…

یکی از مراحل مهم سئو داخلی پیاده سازی استراتژی لینک داخلی است. بعد از اینکه صفحات سایت شما توسط ربات‌های گوگل ایندکس شده و در نتایج گوگل قرار گرفت. لازم است تا از صفحاتی که دارای بازدید بیشتری هستند به صفحات دارای ترافیک کم لینک داخلی ایجاد کنید و یا از صفحات ایندکس شده به مطالب تازه منتشر شده لینک داخلی ایجاد کنید.

مرحله دیگر سئو داخلی بهبود ساختار کلی سایت است، ظاهر سایت می‌تواند روی تجربه کاربری بسیار تاثیر گذار باشد. منوها باید کاملا قابل دسترسی باشند، نوار جست و جو باید در جای درستی قرار داشته باشد، هدر سایت باید به درستی انتخاب شود زیرا اولین قسمتی است که کاربر پس از ورود به سایت مشاهده می‌کند.

اگر ساختار سایت خوب نباشد احتمال افزایش بانس ریت یا همان نرخ پرش زیاد خواهد بود. با افزایش بانس ریت باعث جلوگیری از افزایش رتبه سایت خواهد شد.

سئو داخلی یک بخش بسیار مهم به نام سئو فنی را نیز در بر میگیرد. سئو فنی یعنی انجام قسمت‌هایی از وبسایت که نیاز به دانش برنامه نویسی دارند. برای مثال افزایش سرعت سایت با استفاده از کد نویسی تمیز و بهبود سرعت سایت، برطرف کردن مشکلات لینک‌های داخلی، سازگار کردن سایت با موبایل، ارسال نقشه سایت به کنسول جست و جوی گوگل و. . جزیی از فرایند سئو داخلی هستند که در حوزه سئو فنی قرار میگیرند.

استفاده از کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین بخش‌های سئو داخلی محسوب می‌شود. کلمات کلیدی پل ارتباطی شما و مخاطبین هستند. درک موضوع کلی یک سایت توسط ربات‌های گوگل با استفاده از کلمات کلیدی انجام می‌شود و نشان دادن صفحات سایت شما به سوال کاربرانی که در گوگل جست و جو می‌کنند نیز بر همین مبنا انجام می‌شود.

در داخل صفحات و سایت باید از کلمات کلیدی در محتوا، عناوین، توضیحات متا، نامک، متن جایگزین تصاویر و قمست‌های دیگر سایت استفاده شود.

پس از انجام مراحل بالا و مراحل دیگر سئو داخل صفحه، نتایج به مرور قابل مشاهده خواهند بود.

تنها چیزی که برای سئو لازم است فقط کمی زمان و صبر است. با بهینه سازی قوی سئو خارجی و داخلی، می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید و ترافیک ارگانیک وبسایت خود را از طریق قرار گرفتن در نتایج اول گوگل افزایش دهید.

برای انجام سئو داخلی خود می‌توانید با وبسایت بهترین سئو (behtarinseo. ir) در ارتباط باشید.

 

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا