ایرانشبکه‌های اجتماعی

اختلال در دریافت پیامک فعالسازی اکانت تلگرام

اپراتورها صدور هر گونه دستور برای مسدودسازی پیامک تلگرام را تکذیب کردند

از ساعاتی پیش، کاربران شبکه‌های اجتماعی از بروز اختلال در دریافت کد فعال‌سازی تلگرام خبر داده‌اند. به نظر می‌رسد در حاضر دریافت این کد، تنها از طریق پیام صوتی امکان‌پذیر است. گفته می‌شود حتی پیامکهایی که عبارت telegram در آن ذکر شده است نیز امکان ارسال از طریق خطوط تلفن همراه را ندارند. ‌‌با پیگیری ایسنا از اپراتورهای همراه، اینطور اعلام شد که دستوری مبنی‌ بر مسدود شدن پیامک برای آنها صادر نشده است.

پیامک فعالسازی تلگرام
پیامک فعالسازی تلگرام

به نظر می‌رسد سیاست شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها از جمله تلگرام بدین ترتیب است که اگر کاربری به‌تازگی از این شبکه‌ها خارج شده باشد، در صورتی که در فاصله کوتاهی بخواهد مجددا این شبکه‌ها را روی گوشی خود نصب کرده و وارد حساب کاربری خود شود، پیامکی دریافت نخواهد کرد و این پیامک‌ها به‌ نوعی توسط آن شرکت، اسپم در نظر گرفته می‌شوند.

میلاد نوری -کارشناس فناوری اطلاعات- در این خصوص  در کانال تلگرامی خود نوشت: در صورت مسدود شدن تماس تلفنی، در صورتی که شما روی همه دستگاه‌ها از حساب تلگرام خود خارج شوید، امکان ورود مجدد وجود نخواهد داشت. حتما حساب خود را روی یک دستگاه (موبایل، لپ‌تاپ، نسخه وب، …) نگه دارید تا کد فعالسازی بجای پیامک، بر روی خود تلگرام برای شما ارسال شود. اگر حساب تلگرام خود را فقط بر روی یک موبایل دارید، حتما بر روی کامپیوتر هم وارد شوید تا در صورت بروز مشکلات مختلف، امکان ورود مجدد به حساب تلگرام برای شما فراهم باشد.

از آنجا که فعلا چند و چون این ماجرا مشخص نیست، بهتر است کاربران تا جای ممکن از اکانت خود خارج نشوند. زیرا ممکن است به دلیل این مشکل در دریافت پیامک ورود به اکانت، حساب کاربری آنها از دسترس خارج شود. برخی کاربران مدعی‌اند که اختلال مشابهی برای پلتفرمهای دیگر مانند اینستاگرام و توییتر نیز وجود دارد.

تا  لحظه نگارش این خبر، شرکت تلگرام اطلاعیه‌ای مبنی‌ بر بروز اشکال در این خصوص منتشر نکرده است. البته اتفاق مشابهی پیش از این و در زمان فیلترینگ تلگرام در ایران هم رخ داده بود که پس از چند ساعت برطرف شد. حال باید دید این موضوع هم اختلالی است که پس از چند ساعت برطرف می‌شود، یا مشابه سال ۱۳۹۸، موضوع فیلتر پیامک‌های دریافتی در اپراتورهای همراه رخ داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا