استارتاپ

جذب سرمایه‌ ۳۵۰ میلیون دلاری کسب‌وکار جدید آدام نیومن

آدام نیومن، بنیانگذار و مدیرعامل سابق شرکت WeWork این روزها در حال کار روی یک کسب‌وکار جدید در حوزه املاک است و برای راه‌اندازی و توسعه این کسب‌وکار، بودجه‌ای قابل توجه را از شرکت اندریسن هوروویتز (A۱۶z) دریافت کرده است.  

به گزارش نیویورک تایمز، این شرکت سرمایه‌گذاری حدود ۳۵۰ میلیون دلار را در کسب‌وکار تازه‌ تاسیس نیومن که با نام Flow شناخته می‌شود، سرمایه‌گذاری کرده است. نیومن قصد دارد تا از طریق زنجیره‌ای از مجتمع‌های آپارتمانی، خدمت مسکن را در اختیار مشتریان قرار دهد.

برای آنهایی که آشنایی چندانی با شرکت WeWork ندارند، باید گفت که این شرکت، فضاهای کاری اشتراکی را برای شرکت‌های نوپا فراهم می‌کرد. فعالیت این مجموعه به حدی توسعه یافت که زمانی، ارزش WeWork به چیزی حدود ۵۰ میلیارد دلار رسید.

اما پس از عرضه عمومی ‌ناموفق سهام این شرکت، تنها در چند ماه، ارزش این شرکت با افت محسوسی مواجه شد و آینده آن درهاله‌ای از ابهام قرار گرفت. نیومان نیز در سال ۲۰۱۹ با WeWork خداحافظی و از سمت مدیرعامل کناره‌گیری کرد.

حال این کارآفرین دنیای فناوری، قدم به حوزه جدیدی گذاشته و طبق گزارش نیویورک تایمز، بودجه‌ای که برای حمایت این شرکت اختصاص یافته، بیشترین مبلغی است که تاکنون شرکت آندرسن هوروویتز برای یک مجموعه اختصاص داده است.  

با این کار، ارزش Flow به بیش از  یک میلیارد دلار رسید؛ با این حال، برخی منتقدان، سابقه نیومن در شرکت WeWork را یکی از دلایلی عنوان کردند که بر اساس آن، نباید به نیومن و کسب‌‍وکاری که هنوز راه‌اندازی نشده، اعتماد کرد.  

طبق گزارش‌ها، نیومن تا به این لحظه، ۳۰۰۰ واحد آپارتمان را در میامی، فورت لادریدل، آتلانتا و نشویل خریداری کرده تا زنجیره آپارتمان‌های خود را تحت برند Flow راه‌اندازی کند؛ طرحی که تا سال ۲۰۲۳ خبری از شروع به کار آن نخواهد بود.

مارک آندریسن، هم‌‎بنیانگذاری شرکت آدریسن هوروویتز در این خصوص گفت: ما فکر می‌کنیم که طبیعی است آدام (نیومن)، پس از کسب‌وکار Wework، ایده نزدیک‌تر کردن مردم از طریق تغییر فضاهای فیزیکی و ایجاد اجتماعاتی که بیشترین زمان خود را در آن سپری می‌کنند یعنی خانه‌ها، دنبال کند. بنابراین، املاک و خانه‌های مسکونی، برای این تغییر گزینه مناسبی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا