تکنولوژی

جک دورسی از هیات مدیره توییتر کناره‌گیری کرد

جک دورسی مدیرعامل سابق و یکی از بنیانگذاران توییتر حالا بار دیگر این شرکت را ترک می‌کند. او اعلام کرده از هیات مدیره توییتر استعفا می‌کند.

جک دورسی اواخر سال گذشته میلادی از مدیرعاملی توییتر کناره گیری کرده بود تا روی دیگر استارتاپش Block ( قبلا با نام اسکوئر شناخته می‌شد ) متمرکز شود.

البته جک دورسی وقتی از مدیرعاملی توییتر کنار رفت در فکر خروج از هیات مدیره بود اما در آن زمان هیات مدیره از او خواست همچنان و تا سال 2022 در این سمت باقی بماند. حالا و در پایان این توافق خود دورسی تصمیم گرفته که دیگر این شرکت را ترک کند.

دورسی در حالی توییتر را ترک میکند که این شرکت در تقلای مشخص کردن وضعیت خرید سهام این شرکت توسط ایلان ماسک است. ماسک پس از اعلام خرید این شرکت حالا معامله را به دلیل ارایه اطلاعات غلط از سوی شرکت درباره تعداد بات‌های فعال روی این پلتفرم به حالت تعلیق درآورده است.

مرتبط: وضعیت وخیم شرکت توییتر بعد از بازگشت جک دورسی

سهامداران توییتر امروز جمعه اعلام کردند که از ایلان ماسک برای کاهش ارزش توییتر با هدف خرید ارزانتر این شرکت شکایت کرده‌اند.

دورسی در مورد معامله خرید ایلان ماسک اظهار نظر چندانی نکرده است با این حال او در دو مقطع حساس در توییتر حضور داشته یک بار در جریان آشوب‌های سیاسی در جریان حمله طرفداران ترامپ به کنگره ( که به حذف اکانت ترامپ از این پلتفرم منجر شد ) و دیگری در جریان خصوصی کردن توییتر توسط ایلان ماسک.

هیات مدیره توییتر با کنار رفتن جک دورسی یکی از طرفداران ایلان ماسک به نام ایگان دوربان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری Silver Lake را جایگزین او کرده است.

دورسی در بین کارکنان توییتر بسیار محبوب بود. او در سال 1394 اعلام کرد که 200 میلیون دلار از سهام توییتر را که به او تعلق داشت بین کارکنان این شرکت تقسیم می‌کند.

مرتبط:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا