بازیتکنولوژی

سونی به دنبال نمایش تبلیغات در بازی‌های رایگان پلی استیشن

چند روز پیش اعلام شد که مایکروسافت در حال کار روی سیستمی ‌است که به توسعه‌دهندگان و بازی‌سازان اجازه می‌دهد تا تبلیغات را در بازی‌های رایگان این کنسول برای گیمرها به نمایش درآورند. 

حال به نظر می‌رسد که شرکت سونی به تبعیت از رقیب سنتی خود در حوزه گیمینگ، پیاده‌سازی چنین طرحی را در سر می‌پروراند. اگر این شنیده‌ها به واقعیت تبدیل شوند، می‌توان گفت که شرکت‌های تبلیغاتی می‌توانند گیمرهای کنسول‌ها را به عنوان بازار هدف جدید خود در نظر بگیرند.

منابع نزدیک به سونی اعلام کردند که سونی در حال کار روی راهکارهایی برای اضافه کردن تبلیغات به بازی‌های رایگان پلی استیشن است. هدف از این کار نیز ترغیب توسعه‌دهندگان به ارائه بازی‌های رایگان بیشتر از طریق فراهم آوردن راهی برای کسب درآمد از این شیوه، عنوان شده است.

در این شیوه، توسعه‌دهندگان به جای نمایش تبلیغات خود در رابط کاربری کنسول پلی استیشن و یا منوهای درون بازی، محتوای خود را در محیط بازی همانند بیلبوردهای مجازی به نمایش درآورند. 

تبلیغات به این شیوه، موضوع جدیدی نیست اما اگر سونی نیز به این حوزه ورود کند، بیش از پیش رایج خواهد شد و مورد توجه قرار خواهد گرفت. بر اساس این طرح، کاربران در ازای تماشای تبلیغات، جوایز و امتیازاتی را دریافت خواهند کرد که این امر در بازی‌های موبایلی بسیار شایع شده است.

همچنین بر اساس این روش، توسعه‌دهندگان می‌توانند تبلیغات خود را در بازارهایی خصوصی به فروش بگذارند اما سونی هنوز مشخص نکرد که آیا کارمزدی را نیز از این درآمدها به خود اختصاص خواهد داد یا خیر. 

برنامه مایکروسافت در این زمینه نیز تقریبا مشابه و یکسان به نظر می‌رسد اما با این تفاوت که این شرکت، سهمی‌از این درآمد تبلیغاتی را برای خود در نظر نمی‌گیرد. با این حال، سونی ممکن است اطلاعات کاربران را به تبلیغات‌کنندگان بفروشد اما به گفته یک منبع خبری، این اطلاعات شامل نام بازیکنان و آدرس ایمیل آنها نمی‌شود و این شرکت به طور سختگیرانه‌ای، تبلیغات مشتریان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

طبق آخرین شنیده‌ها، سیستم تبلیغات درون‌بازی مایکروسافت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی عرضه خواهد شد. هنوز اطلاعاتی در خصوص زمان آغاز این طرح توسط سونی منتشر نشده است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا