ارز دیجیتالتکنولوژی

کنفرانس بیتکوین ۲۰۲۲و سخنرانی پیتر تیل +ویدیو

ارزش بیتکوین از زمان شیوع کووید بیش از چهار برابر شده است

کنفرانس بیتکوین ۲۰۲۲، این هفته در میامی فلوریدای آمریکا برگزار شد. این کنفرانس همراه با مهمانی‌های بزرگ در حضور قدرت‌های تغییردهنده زندگی جدید ما برگزار شد. پس از طی دو سال مخرب از زمان شروع همه‌گیری کووید-۱۹، بیت‌کوین‌بازها اعلام کردند که به شور و اشتیاق به صحنه بازگشته‌اند و بیش از ۲۵ هزار نفر برای جشن گرفتن دارایی‌های دیجیتال خود در این مراسم بزرگ شرکت کردند. به گفته خبرگزاری بلومبرگ، تعداد مهمانی‌ها به قدری زیاد بود که برگزارکنندگان به صورت آنلاین، لیست بلند بالای مراسم‌ها را منتشر کردند تا شرکت‌کنندگان بتوانند بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند.

در طی کنفرانس بیتکوین ، شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک و برزرگ از این فرصت استفاده کردند تا کالاهای خود را با جلوه‌های فیزیکی هیجان‌انگیز که در جهان کریپتو احاطه شده بودند، در میان دریایی از نمایشگاه‌ها به نمایش درآرند. همچنین یک ماهِ غول‌پیکر بر فراز فضا آویزان بود تا همه را به یاد ارتفاعاتی که برای رسیدن به آن تلاش کردند، بیاندازد. پیام آن‌ها این بود که برای رسیدن به ماه هدف‌گذاری کنید چراکه فرصت‌ها بی‌حد و حصر هستند و حتی اگر این کافی نبود، یک مریخ عظیم در دورتر آویزان کنید. همچنین، به مناسبت افتتاحیه کنفرانس بیت‌کوین ۲۰۲۲، فرانسیس سوارز، شهردار میامی از مجسمه گاو نر چشم لیزری ۲۵۰ هزار دلاری رونمایی کرد که نمادی از تبدیل شدن میامی به عنوان «پایتخت جهانی ارزهای دیجیتال» است. این رقم هم به منزله ادای احترام حداکثری به گاو وال استریت شهر نیویورک بود و هم پیامی به طرفداران سنت‌گرایان وال استریت که همچنان به ارزهای دیجیتال شک دارند.

شخصیت‌های رمزنگاری، از جمله مایکل نووگراتز و پیتر تیل، در اتاق‌های بزرگ با دستگاه‌های مه‌گیر و موسیقی رقص گرد هم آمدند. این افراد به عنوان مهمانان ویژه در جایگاهی بالای جمعیت اصلی قرار داشتند. مارک لوپرستی، مدیر عامل شرکت The Strategic Funds  گفت: «این یک جنون کامل است. کسی که از صنعت بلاک‌چین اینجاست، فرد خیلی بزرگی است». از مهم‌ترین مهمانان بیت‌کوین ۲۰۲۲ می‌توان به جردن بی‌پیترسون، روانشناس جناح راست جنجالی اشاره کرد. همچنین اندرو یانگ نامزد سابق ریاست جمهوری؛ کوین اولری از کوسه تانک؛ پیتر تیل، بنیانگذار پی‌پال و تعداد انگشت‌شماری از ورزشکاران شناخته شده؛ و البته گروهی از اینفلوئنسرها مانند آنتونی پمپلیانو، کارآفرین.

اینفلوئنسرها در کنفرانس بیتکوین 2022

شاید جالب باشد که بدانید اینفلوئنسرها و نمادها چه نقشی دارند؟ این همان سوالی است که توسط مایلز سوتر، رهبر محصولات ارزهای دیجیتال Cash App در کنفرانس بیتکوین مطرح شد. گرچه بیت‌کوین ممکن است نامی شناخته شده باشد، اما هنوز با جایگزینی ارزهای دیگر فاصله زیادی دارد. در نتیجه، بیت‌کوین در گام اول باید وارد جریان اصلی شود و بهترین راه برای انجام این کار، ارتباط ارزهای دیجیتال با افراد مشهور است. لازم به ذکر است که اودل بکهام و آرون راجرز، فوتبالیست‌های آمریکایی، هر دو به دلیل دریافت حقوق خود به بیت‌کوین خبرساز شده‌اند.  

نووگراتز و پیتر تیل سخنرانان اصلی رویداد بیتکوین بودند
نووگراتز و پیتر تیل سخنرانان اصلی این رویداد بودند

اوفلیا اسنایدر، یکی از بنیانگذاران و رئیس ناشر ETF 21Shares، در وصف شور و شوق مهمانان که در کنفرانس بیتکوین موج می‌زد گفت: «امسال برای اولین بار بعد از زمان شروع همه‌گیری است تا کسانی که در بخشی از روند رشد سهیم بوده‌اند، گرد هم آیند و به مسائل مشترک بپردازند. با این حال این صنعت هنوز در مرحله‌ای است که ما نمی‌توانیم آن را باور کنیم». او همچنین مدعی شد که ETF 21Shares نیروی کار خود را از ۲۵ نفر در طول دوره به ۱۵۰ نفر افزایش داده است و دارایی‌های تحت مدیریت از ۲۵ میلیون دلار به ۲.۵ میلیارد دلار رسیده است.


مرتبط: اوپن سی OpenSea ، بزرگترین بازار NFT ، رایگان برای همه


یک صفحه نمایش بزرگ در کنفرانس بیتکوین که قیمت بیت‌کوین را به لحظه نشان میداد
یک صفحه نمایش بزرگ در کنفرانس که قیمت بیت‌کوین را به لحظه نشان میداد

کنفرانس بیتکوین همچنین فرصتی برای ثروتمندان ارزهای دیجیتال ایجاد کرد تا ثروت‌های ناگهانی و عظیمی را که از ارزهای دیجیتال بدست آوردند، به رخ یکدیگر بکشند. چراکه ارزش بیت‌کوین به تنهایی از زمان شروع کنفرانس در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱۰۰ درصد افزایش یافته است. به ادعای مجله فوربس برای خرید بلیط و شرکت در کنفرانس بیت‌کوین ۲۰۲۲ تنها به مقداری ثروت نیاز داشتید. ارزش بلیط‌ها از ۱۰۹۹ دلار و تا بیش از ۲۰ هزار دلار برای خدمات VIP، متغیر بود.

قیمت بیت کوین می‌تواند به ۵۰۰ هزار دلار برسد

بخش عمده‌ای از کنفرانس بیت‌کوین ۲۰۲۲ بر موضوعات آشنا متمرکز شد مانند اینکه چگونه ارز دیجیتال را ارزش‌گذاری کنیم، آن را بخریم، ذخیره کنیم، بفروشیم، بازاریابی کنیم و خرج کنیم. مایک نووگراتز، سرمایه‌گذار و سخنران افتتاحیه، ادعا کرد که قیمت بیت‌کوین می‌تواند به ۵۰۰ هزار دلار برسد و از ۴۲ هزار دلار امروز فراتر رود. سینتیا لومیس، سناتور جمهوری‌خواه وایومینگ برای دومین سال حضور داشت و قول حمایت دو حزبی از ارزهای دیجیتال را داد که احتمال می‌رود به زودی با اولین موج مقررات فدرال مواجه شود. در همین حال، آرون راجرز، مدافع گرین بی‌پکرز و سرنا ویلیامز، ستاره تنیس، پانلی را برای تشویق دنیای ورزش به پذیرش بهتر بیت‌کوین و سایر فناوری‌های مبتنی بر بلاک‌چین نقش درخشانی داشتند.  

به گزارش وب‌سایت Gizmodo، پیتر تیل میلیاردر معروف در سخنرانی خود اسکناس ۱۰۰ دلار را پاره و عدم غربالگری را در کنفرانس کریپتو مسخره کرد و «جنسالسالاری» ضد ارز دیجیتال مالی را مورد انتقاد قرار داد.

پیتر تیل در کنفرانس بیتکوین 2020 چند صددلاری به سمت حاضران پرت کرد
پیتر تیل در کنفرانس بیتکوین 2020 چند صددلاری به سمت حاضران پرت کرد

اگر نگاهی به پیشینه پیتر تیل بیاندازیم او را یک جمهوری‌خواه و فردی که مسئول وب‌سایت ورشکسته Gawker Media است، می‌بینیم و اکنون در آخرین حضور عمومی‌اش خود را برای جنگ آماده نشان داده است. در کنفرانس بیت‌کوین ۲۰۲۲ میامی در روز پنجشنبه، تیل ۵۴ ساله، سخنرانی اصلی خود را با کلیپی از خود در سال ۱۹۹۹ آغاز کرد که در مورد آینده تلفن‌های همراه، بانک‌ها و زیرساخت‌های دیجیتال صحبت می‌کرد. سپس، تیل واقعی روی صحنه آمد و گفت که سخنرانی خود را به همان شیوه‌ای که در روزهای اولیه پی‌پال شروع به سرمایه‌گذاری کرده بود، آغاز می‌کند. تیل در آغاز از فرد ردیف اول با اسکناسی در دست پرسید که آیا دوست دارد پول داشته باشد؟ و در ادامه اسکناس را مچاله و پرت کرد و گفت: «من فکر می‌کردم شماها قرار بود ماکسیمالیست بیت‌کوین باشید!»

او در کنفرانس بیتکوین همچنین نظرات خود را در مورد اینکه چرا کریپتو در جریان اصلی پولی و مالی مورد پذیرش نیست، ارائه کرد. اگر از شخص دیگری همین سوال را بپرسید، احتمال می‌رود نظرات متفاوتی را بیان کنند. مانند اینکه زیرساخت‌های تکنولوژیک جهان نمی‌توانند از یک کیف پول در هر جیب پشتیبانی کنند، یا اینکه این ارزها آنقدر بی‌ثبات هستند که نمی‌توانند تکیه‌گاه خوبی باشند و تنها برای معاملات روزمره مفید هستند.  

بیتکوین صادقانه ترین بازار جهان

اما تیل معتقد است که بیت‌کوین صادقانه‌ترین بازار جهان است، به باور او: «بیت‌کوین کارآمدترین بازار است و به ما هشدار می‌دهد که بانک‌های مرکزی ورشکست شده‌اند و ما در پایان رژیم پول فیات هستیم. همچنین پذیرش آهسته بیت‌کوین به این دلیل است که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، نسبت به خدایان مالی دیجیتال ناسپاس است و فرصت‌ها را نمی‌بیند. من فکر می‌کنم پاول و افرادی مانند آن باید به شدت از بیت‌کوین سپاسگزار باشند، زیرا این آخرین هشداری است که قرار است دریافت کنند. اگر آنها تصمیم گرفته‌اند که آن را نادیده بگیرند در نهایت باید عواقب آن را در سال‌های آینده بپردازند».

تیل که طبق گزارش‌ها تا سال ۲۰۱۸ صدها میلیون دلار بیت‌کوین را از طریق شرکت مخاطره‌آمیز Founders Fund جمع‌آوری کرده بود، در این سخنرانی جیمی دیمون، مدیرعامل بانک جی‌پی مورگان و لری فینک، مدیرعامل شرکت مالی بلک راک را نیز فراخواند. و در ادامه او گرافیک بزرگی با تصاویر این دو مدیر مالی و نظرات منفی آنها در مورد بیت کوین ارائه کرد.  


مرتبط:

تحولات بازار رمزارزها در سال ۲۰۲۱ به روایت صرافی نوبیتکس


پس از پایان کنفرانس، استارتاپ‌های مختلف میزبان مهمانی‌های شبانه بودند. اما با وجود مراسم‌های مختلف، بیت‌کوین ۲۰۲۲ پاسخ چندین سوال مهم را حل نشده باقی گذاشت. موضوع دیگر آنکه بیت‌کوین ممکن است ارز دیجیتال اصلی با ارزش بازار ۱ تریلیون دلار باشد، اما دیگر تنها ارز دیجیتال و تنها نمونه موفق پروژه مبتنی بر بلاک‌چین نیست. تمرکز اصلی برنامه‌نویسی تنها بر بیت‌کوین بوده و تا حد زیادی رونق اخیر پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم و NFTها و مجموعه‌های دیجیتالی که سال گذشته به شهرت رسیدند و بازاری نزدیک به ۱۸ میلیارد دلار را تشکیل دادند، نادیده گرفته شد. این کنفرانس با همه موفقیت‌هایش می‌تواند به همان سرعتی که تبدیل به موضوعی ضروری برای شرکت در آن شد، در معرض خطر منسوخ شدن باشد.

تلاش‌های بیت‌کوین برای تبدیل شدن به جریان اصلی مانند یک وضعیت واقعی دو قدم به جلو و یک قدم به عقب است. بدیهی است که تشدید این امر، خستگی فزاینده‌ای در میان مجموعه رمزارزها رقم می‌زند، چراکه مدام خود را در حال مرتب کردن تعداد زیادی از رویدادها مانند کنفرانس‌های ETHDenver و NFT مبتنی بر توسعه‌دهندگان ماه گذشته در لس آنجلس، روزهای قبل از شروع بیت‌کوین در میامی و چند ماه دیگر در نیویورک می‌بینند.

لینک سایت کنفرانس

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا